Margaret chce zrezygnować z obecności w social mediach?

Margaret chce zrezygnować z obecności w social mediach?

Margaret to piosenkarka, która swoją karierę w zasadzie zaczęła w Internecie. Dlatego też bardzo dziwi nas to, w jaki sposób skomentowała ona w wywiadzie dla popularnego magazynu plotkarskiego samą ideę istnienia social mediów i swoją obecność w nich. Czy to oznacza, że Margaret zniknie ze swoich profili na kanałach społecznościowych?
Kto jak kto, ale Margaret zawdzięcza bardzo dużo Internetowi – w końcu piosenkarka zaczynała swoją karierę, publikując własne utwory w Internecie, gdzie została „zauważona”. Można by więc pomyśleć, że powinna ona pozytywnie oceniać możliwości, jakie w dzisiejszych czasach daje nam Internet i istniejące w nich serwisy społecznościowe – dzięki nim niemalże każdy może pokazać swoje mocne strony i bardzo łatwo zyskać popularność. Jak się jednak okazuje osobiste przekonania piosenkarki są całkowicie odmienne – według niej Internet to pewnego rodzaju „plama na honorze” naszych czasów i choć ma on sporo pozytywnych cech, to jednak trochę nas ogłupia.
Myślę, że Internet zaczął nami dość mocno sterować, co mi się nie do końca podoba. Ale to jest chyba taka oznaka naszych czasów. Ja powoli się z tych czasów wypisuję – chciałabym się wypisać z Internetu, z bycia online cały czas.

Słowa te wydają się być nieco zbyt ostre w ustach artystki, która po pierwsze rozpoczęła karierę dzięki Internetowi, a po drugie udziela się bardzo aktywnie w mediach społecznościowych, biorąc udział w najróżniejszych akcjach promocyjnych i reklamowych publikowanych w sieci. Czy wypowiedź Margaret oznacza, że będzie się ona powoli wycofywać z tak aktywnego prowadzenia swoich profili społecznościowych?

Jeśli jesteście ciekawi, co dokładnie powiedziała Margaret w wywiadzie, zobaczcie film z jej wypowiedzią:Czy Wy też uważacie, że social media to „zło naszych czasów”? A może według Was dzięki nim nasze życie jest bardziej interesujące? Napiszcie nam w komentarzach, co o tym sądzicie!

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl