Mandzio ujawnia dowody w sprawie

Mandzio ujawnia dowody w sprawie "dramy moderatorskiej" Ewrona

"Drama moderatorska" związana ze środowiskiem Ewrona budzi w ostatnich dniach wielkie emocje wśród społeczności Twitcha. Mandzio postanowił przyjrzeć się jej dokładniej oraz zebrał szereg dowodów w sprawie przedstawiając je na swojej transmisji. Co więcej, dziś złożył zawiadomienie na policji. 


Cała sytuacja dotyczy TerioXa - byłego już moderatora Ewrona. Według przedstawionych przez Mandzia dowodów, moderator ten wykorzystywał swoją wysoką pozycję w społeczności zrzeszającej kanał Ewrona, w celu wykorzystywania nieletnich dziewczyn. TerioX miał przez wiele miesięcy pisać z fankami streamera (z czego jedna z nich miała w tym czasie 13-14 lat) oraz wymuszać przesyłanie nagich zdjęć, podczas gdy on sam był w tym momencie o 10 lat starszy.

Mandzio sprawę zaczął głośno komentować już kilka dni temu, pomimo tego, że do tej pory łączyły go przyjazne relacje z Ewronem. "Wolę już być 'dwulicowym' kumplem, niż milczeć na przejaw takiego zachowania" - napisał YouTuber.

 Od tego czasu Mandzio bardzo zaangażował się w zbieranie dowodów dotyczących TerioXa, a wczoraj wszystkie z nich przedstawił na transmisji na żywo. Oprócz tego, streamer dotarł do wielu istotnych informacji w sprawie. "Jak się dowiedziałem od osoby zaangażowanej w społeczność Ewrona, Teroiox był head moderatorem, a raczej pełnił taką funkcję, a jego rola w tym community była całkiem ważna, więc miał także respect wśród widzów. [...] TerioX wykorzystywał tę pozycję autorytetu w celu po prostu zagadywania do dziewczyn i w celu wyłudzania od nich uwagi, atencji, zdjęć. Strasznie paskudna sprawa." - mówi Mandzio, który chwilę później przedstawi dziesiątki screenów fanek, które miały zostać w ten sposób poszkodowane przez TerioXa.Po przedstawieniu dowodów, Mandzio odtworzył wypowiedź Ewrona w sprawie jego moderatora. Ewron powiedział, że sam postanowił zapytać TerioXa o autentyczność otrzymanych nagrań, jednak nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Niedługo później zdegradował TerioXa w roli moderatora jego kanału na Twitchu. Mandzio zarzuca jednak Ewronowi ignorowanie sprawy. "Ja widzę tu rzetelny brak odpowiedzialności twórczej. [...]. Takie odrzucanie tego, że »ja nie jestem za nic odpowiedziany, ja nie mogłem nic zrobić« jest strasznie płytkie." - mówi Mandzio, który dodaje do tego dowody świadczące o tym, że Ewron był informowany o zachowaniu jego moderatora już w czerwcu ubiegłego roku.

Mandzio wobec podesłanych dowodów nie pozostał obojętny i zawiadomił o całej sprawie policję, apelując do poszkodowanych dziewczyn, aby podjąć podobne działanie. 

 Obecnie czekamy na rozwój całej sytuacji, jednak mamy nadzieję, że odpowiednie służby przyjrzą się wszelkim przedstawionym dowodom i podejmą odpowiednie kroki wobec osoby, która miała wykorzystać nieletnich.

Źródła: Twitter @xmandzio oraz MandzioLIVE na YouTube

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.