Mały twórca warty polecenia – Sfilmowani

Mały twórca warty polecenia – Sfilmowani

Kanał, o którym dzisiaj napiszemy, to jeden z rodzaju tych, których na polskim YouTube jest wyjątkowo mało. Jak wiadomo w internetowym świecie króluje gaming, a tematyka filmowa schodzi na drugi plan. Jednak czy to właśnie sztuka kinowa nie powinna być wyróżniana w serwisie, którego domeną jest udostępnianie materiałów filmowych? O tę kwestię postanowił zadbać kanał Sfilmowani, czyli grupa kinomaniaków Z ogromną wiedzą wynikającą nie z teorii, lecz z czystej praktyki płynącej z nałogowego wręcz oglądania pełnometrażowych produkcji.


Skład kanału Sfilmowani jakiś czas temu uległ zmianie, o czym twórcy poinformowali widzów w specjalnie poświęconym temu wydarzeniu materiale. Jednak odejście jednego z członków grupy nie doprowadziło do rozpadu projektu, wręcz przeciwnie, zachęciło twórców do włożenia w rozwój kanału jeszcze więcej pracy, a także pokazania paru nowych twarzy, które wniosły do Sfilmowanych powiew świeżości i kolejne ciekawe punkty widzenia. Niemniej jednak warto przypomnieć sobie odcinki z udziałem lubianego przez wszystkich Jacka oraz konkretny filmik, w którym żegna się z kanałem Sfilmowani.


Warto bliżej przyjrzeć się ogólnej idei Sfilmowanych, którą jest szeroko pojęta krytyka filmowa. Ich wypowiedzi nie są jednak przedstawieniem opinii eksperta kinowego, ale pierwszymi wrażeniami i odczuciami zaraz po seansie. Twórcy mówią prostym językiem, filmy oceniają obiektywnie, co nie znaczy, że jest to pozbawione profesjonalizmu. Sfilmowani zwracają uwagę na każdy szczegół obejrzanej kinowej produkcji. Skupiają się zarówno na fabule, jak i na montażu czy operowaniu kamerą. Jednym słowem – oglądając ich materiały otrzymamy informacje i opinie na temat strony merytorycznej oraz technicznej interesującego nas filmu.  Przedstawiają perspektywę zwykłego widza, przeciętnego odbiorcy, a przecież to właśnie dla takich osób w głównej mierze tworzy się produkcje kinowe. Taki zabieg pozwala nam lepiej utożsamić się z przedstawianymi w materiałach opiniami. Dla przykładu przedstawiamy wam kilka analiz krytycznych Sfilmowanych dotyczących najświeższych dzieł na rynku filmów kinowych.


Jeżeli często zastanawiacie się, czy warto wybrać się do kina na dany film, to kanał Sfilmowani jest przeznaczony właśnie dla Was. Nie tylko ze względu na zachęcenie lub zniechęcenie do poszczególnych produkcji, ale także ze względu na możliwość poznania wszelkiego rodzaju ciekawostek lub nieznanych faktów na temat interesującego was filmu. Kanał jest także idealny dla typowych kinomaniaków lub hobbystów. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Znasz jakiś ciekawy polski kanał na YouTube? Może sam jesteś osobą, która nagrywa produkcje na ten portal? Koniecznie podziel się tym pisząc w komentarzach! 


 

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl

Ciekawa strona życia w stolicy Anglii - przed wami kanał "uRban w Londynie"

Mały twórca warty polecenia #20 - Wiedźminek Geralt

Mały twórca warty polecenia #18 - Grupa Kamerowani

Mały twórca warty polecenia #17- Paweł Opydo

Mały twórca warty polecenia #16 - Gary Grolla

Mały twórca warty polecenia #15 - Na Pełnej