Mały twórca warty polecenia #8 - Pan KuBaka

Mały twórca warty polecenia #8 - Pan KuBaka

Kanałów dotyczących gier komputerowych na polskim YouTube jest naprawdę wiele. Jednak większość z nich z biegiem czasu odchodzi od swojego głównego kontentu i coraz rzadziej pojawiają się na nich materiały typowo gamingowe. Jeżeli komuś z Was brakuje dokładnie prowadzonych let's play'i w starym stylu, a także chcecie mieć pod ręką ciekawe recenzje, które dotyczą nie tylko gier komputerowych, to kanał Pan KuBaka jest dla Was idealny.


Ten mały twórca YouTube nie skupia się tylko i wyłącznie na nowych produkcjach ze świata gaming'u, ponieważ jego pomysł na kanał jest o wiele szerszy, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Czy kiedykolwiek zastanawiało Was, na czym polega comiesięczna dostawa paczek Geek Fuel lub Loot Crate? Jest to inicjatywa mniej popularna w Polsce, ale robiąca sporą karierę na zagranicznym YouTube. W każdym miesiącu, na podany przez nas adres, dostarczane są nam niepozorne pudełka, w których znajdują się tematyczne gadżety. Są one ściśle związane z popkulturą, czyli z tym, o czym w danym momencie jest głośno. Oczywiście ogranicza się to do tematyki filmów, komiksów oraz gier komputerowych. Jest to inwestycja dość kosztowna, pomimo tego, że podobno cena paczki ma pokrywać się z ogólną wartością jej zawartości. Tutaj z pomocą spieszy nam Pan KuBaka, który pokazuje, jakie fanty otrzymuje co miesiąc od Geek Fuel bądź Loot Crate i ocenia je w skali od 1 do 10. Dlaczego jest to na tyle wyjątkowe, żeby o tym pisać? Spójrzcie na te wszystkie półki, które widoczne są w tle nagrania, które umieszczamy poniżej. Twórca jest tą tematyką niezwykle zafascynowany, wie o niej naprawdę wiele, więc jego słowa to nie tylko pusta opinia, ale w pewnym sensie opinia eksperta, a przynajmniej ogromnego pasjonata. Taka atmosfera zdecydowanie udziela się także widzom.

Pan KuBaka zajmuje się także recenzjami gier komputerowych. Swoje zdanie wyrażał m.in. o „Deus Ex Rozłam Ludzkości”, „Mirrors Edge Catalyst”, czy "Dying Light The Following”. Skupiał się zarówno na aspektach graficznych danej produkcji, jak i na jej linii fabularnej oraz ogólnych odczuciach po kompletnym ukończeniu rozgrywki. Praktyczna wiedza, płynąca głównie z ogromnej pasji, jest wyraźnie widoczna w wypowiedziach twórcy. Potrafi zaciekawić widza, przekazać wartościowe informacje lub fakty, o których przeciętny gracz nie ma pojęcia, ale nie narzuca konkretnego spojrzenia na daną grę. Zobaczcie sami przykłady materiałów z serii recenzenckiej.

Pan KuBaka pokazuje także, jak wyglądają edycje kolekcjonerskie różnych produkcji. Przyznajmy, że nie każdego stać na to, żeby zakupić taką wersję gry, ale ciekawość jest jednak ogromna. Dzięki temu twórcy nie będziecie musieli dłużej zastanawiać się, czy warto zainwestować swoje pieniądze, czy może lepiej odpuścić sobie taką inwestycję. Przekonajcie się sami, tutaj na przykładzie unboxingu edycji kolekcjonerskiej gry „Uncharted 4”.
Na sam koniec mała ciekawostka. Wiedzieliście, że Pan KuBaka potrafi także nagrywać humorystyczne materiały z mniej pompatycznych i poważnych produkcji, np. FIFY 16? Tutaj możecie zobaczyć jego kooperację z serdecznym przyjacielem, Kapitanem Alienem.
Jak podoba Wam się kanał Pan KuBaka? Znacie jeszcze jakiś małych twórców wartych polecenia? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl