Dlaczego Malczyńscy

Dlaczego Malczyńscy "zostali raperami"? Oto odpowiedź!

Wokół ostatniej muzycznej twórczości niektórych YouTuberów zrobiło się dużo szumu. Jedni popierają ten kierunek rozwoju i czekają na nowe kawałki, inni bardzo krytykują muzyczne produkcje różnych YouTuberów. Tym razem oberwało się m.in. Malczyńskim, którzy postanowili oficjalnie odpowiedzieć na niektóre zarzuty.


Wczoraj na pobocznym kanale braci Malczyńskich pojawił się film, w którym Marcin odnosi się do zamieszania, jakie wywołał ich wspólny klip z bratem. Marcin na początku zaznacza, że premiera ich klipu nie miała zbiegnąć się m.in. z wydaniem nowej płyty Multiego czy też głośnymi kawałkami CzuuXa. Być może nawet dobrze, że tak się stało, bo dzięki temu w Internecie nawiązała się ważna dyskusja o tym, dlaczego różni YouTuberzy nagrywają piosenki. W przypadku braci Malczyńskich powody są bardzo proste - piosenka powstała, bo najzwyczajniej chcieli ją stworzyć, chociażby dla siebie i nie ma to żadnego związku z wpisywaniem się na siłę w trend czy aktualną modę. Dodatkowo ich piosenka jest swego rodzaju przetarciem szlaków dla innych. Chociaż teraz większość negatywnych ocen odbija się właśnie na nich, to przyszłość, jak twierdzi sam Marcin, wyglądać będzie inaczej:
Za jakiś czas będzie to zupełnie normalne i ci, którzy będą chcieli nagrywać, będą mogli robić to spokojnie i nikt nie będzie się ich czepiał, albo liczba ludzi, którzy będą się czepiać o to, że twórcy nagrywają muzykę i są YouTuberami będzie dużo, dużo mniejsza.Ponadto, z materiału płynie także inny przekaz - jeśli chce się coś robić, to po prostu trzeba  to zacząć robić i nie ma co oglądać się na opinię innych. Tymczasem już jutro o 11:00 premiera nowego klipu od braci Malczyńskich. Czy zostanie on lepiej przyjęty niż ostatni kawałek, dowiemy się już wkrótce.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.