Turniej Major CS:GO 2019 odbędzie się w Katowicach!

Turniej Major CS:GO 2019 odbędzie się w Katowicach!

Już od kilku chodziły plotki dotyczące kolejnego Majora. Sprawa okazała się być ważna dla polskich fanów ze względu na nieoficjalne źródła, które podawały, że to właśnie na terenie naszego kraju, ma odbyć się kolejny turniej. Dzisiaj ESL rozwiało wszystkie nasze wątpliwości i potwierdziło, że w 2019 Major CS:GO odbędzie się w Katowicach.  


Od 28 lutego do 3 marca w Katowicach odbędzie się wielkie esportowe wydarzenie - Major CS:GO 2018! Dziś Electronic Sports League podczas specjalnej transmisji z konferencji prasowej oficjalnie potwierdziło, że to właśnie oni podejmą się organizacji tego wydarzenia.Nikt nie jest ani trochę zdziwiony wyborem miejsca. Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe słyną w esportowym środowisku z organizacji imprezy Intel Extreme Masters. ESL perfekcyjnie radziło sobie z przygotowywaniem poprzednich edycji IEM'u, więc powierzenie im przyszłorocznego Majora jest w pełni zrozumiałe. Warto wspomnieć o tym, że ostatni turniej rangi Major organizowany przez ESL odbył się w 2016 roku.Pierwszy, a zarazem ostatni Major w Polsce, miał natomiast miejsce w Krakowie w 2017 roku. Wydarzenie było wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich fanów CS:GO, więc przyszłoroczny turniej w Katowicach prawdopodobnie cieszyć się będzie jeszcze większą popularnością. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji w sprawie wydarzenia!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.