Magic of Y w amerykańskim talk-show?

Magic of Y w amerykańskim talk-show?

Sztuka iluzjonistyczna na polskiej scenie YouTube nie jest aż tak bardzo popularna, jak na przykład nagrywanie filmów z gier komputerowych. Mamy jednak na swoim podwórku naprawdę kilku ciekawych twórców, którzy obrali sobie za cel właśnie magiczne zadziwianie ludzi. Najpopularniejszą osobą jest niewątpliwie Magic of Y, który liczy na okazję zaprezentowania się w jednym z najpopularniejszych talk-show w Ameryce. 


Mowa tutaj o The Ellen DeGeneres Show, który to program jest bardzo popularny w Ameryce głównie przez tytułową prowadzącą, której charakter przez ponad trzynaście lat przyciąga przed ekrany miliony widzów. Jednak co ma wspólnego najpopularniejsza amerykańska prezenterka telewizyjna z polskim iluzjonistą? Już śpieszymy z wyjaśnieniem.

ellen

Wszystko zaczęło się od zakładu Magic of Y z Łukaszem Jakóbiakiem, którego zasady były jasne - ten, kto pierwszy pojawi się w programie Ellen, wygrywa. Z początku Y nie traktował go poważnie i podchodził do niego z dystansem. Doszedł jednak do wniosku, że warto chociaż spróbować, może się uda.
Jakiś czas temu założyłem się z Łukaszem Jakóbiakiem dla zabawy o to komu z nas pierwszemu uda się byc u Ellen. Traktowałem to raczej w formie żartu, ale czemu by nie spróbować.

- Magic of Y

Tak też zrodził się pomysł akcji, którą twórca ogłosił wczoraj w opublikowanym na swoim kanale materiale. Stwierdził w nim, że jeśli wystarczająca ilość jego widzów się zjednoczy i nagłośni tę ideę to są szanse, że Ellen zauważy jego osobę.

Założył on także specjalne wydarzenie na Facebooku - Magic od Y on Ellen 12/12. Data ta ma kulminacyjne znaczenie jeśli chodzi o promocję całego pomysłu. Tego dnia bowiem iluzjonista opublikuje na swoim facebookowym profilu film, na którym zaprezentuje najlepsze efekty magiczne jakie potrafi. Widzowie zapisani do wydarzenia mają tego dnia udostępnić ten film oznaczając profil programu Ellen oraz dodając specjalny tag #MagicofYonEllen. W ramach tego przedsięwzięcia Magic of Y postanowił też przeprowadzić konkurs, w którym do wygrania będą ekskluzywne przedmioty w postaci pierwszej edycji jego autorskich kart oraz ich niepocięte projekty. Wystarczy tylko wziąć udział w wydarzeniu i dwunastego grudnia udostępnić wyżej wspomniany film. Po szczegóły zapraszany natomiast do poniższego wideo:

 To jak, pomożecie dotrzeć twórcy do Ellen?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.