YouTuberzy warci polecenia - Maciej Orłoś

YouTuberzy warci polecenia - Maciej Orłoś

Przygotowaliśmy dla Was kolejny artykuł z serii "YouTuberzy warci polecenia". Jak co tydzień, prezentujemy w niej małych twórców, którzy tworzą wyjątkowe treści, ciekawie prowadzą kanał lub mają oryginalną formę materiałów. W poprzednim wpisie polecaliśmy kanał "Policzona Szama", na którym znajdziecie ciekawe przepisy z dokładnymi informacjami na temat ich kaloryczności. Dzisiaj chcemy przedstawić Wam twórcę, który zajmuje się zupełnie inną tematyką. Mimo że jego kanał nie jest jeszcze zbyt duży, z pewnością go znacie - mowa o Macieju Orłosiu.


W zeszłym roku wielokrotnie informowaliśmy Was na naszej stronie, gdy znany aktor, prezenter czy inna osoba znana z telewizji przechodziła na YouTube. Tak było w przypadku Cezarego Pazury, Filipa Chajzera, czy właśnie Macieja Orłosia. Znane wszystkim postacie postanowiły dzielić się z fanami swoją twórczością przez platformę, która umożliwia znacznie bliższy kontakt widza z twórcą. To właśnie ten czynnik w większości przypadków zadecydował, by stworzyć taki kanał. Dzisiejszy bohater artykułu, Maciej Orłoś przez bardzo długi czas pracował w telewizji. Z pewnością kojarzycie go z ekranów telewizorów, gdzie przez ponad 25 lat prowadził Teleexpress. Teraz gdy tworzy materiały na YouTube, opowiada o kulisach swojej pracy, zdradza tajniki zawodowego dziennikarstwa, a także przeprowadza wywiady z bardzo ciekawymi osobami.

Kanał został założony w połowie lutego 2018 roku. Do tej pory zgromadził prawie 40 tysięcy subskrybentów i uzyskał liczbę ponad 1,35 miliona wyświetleń. Dużym atutem kanału, który z pewnością przyczynił się do jego rozwoju, jest regularność. Filmy pojawiają się tam w każdy poniedziałek o godzinie 17:00. Znaczna część materiałów to wywiady z ciekawymi osobami, takimi jak gwiazdy telewizji, politycy, czy YouTuberzy. Maciej Orłoś w swoim programie gościł między innymi: G.F. Darwin, Cyber Mariana, Ajgora Ignacego, czy Radosława Kotarskiego. Do najpopularniejszych filmów na kanale należą wywiady również z internetowymi twórcami - Tomaszem "Gimperem" Działowym (145 tysięcy wyświetleń) i Rafałem Gęburą z kanału "7 metrów pod ziemią" (136 tysięcy wyświetleń).Tym, co z pewnością wyróżnia kanał Macieja Orłosia spośród innych twórców prowadzących wywiady, jest z pewnością ogromne doświadczenie w pracy dziennikarza. Dodatkowym atutem jest również wyjątkowa dociekliwość YouTubera, dzięki czemu z wywiadów możemy dowiedzieć się ogromnej ilości nieznanych wcześniej faktów.

Poza kanałem na YouTube Maciej Orłoś prowadzi również inne media społecznościowe. Na jego Instagramie znajdziemy wiele ciekawych zdjęć, które są zapowiedziami najnowszych odcinków, a także zdradzają nieco życia prywatnego twórcy. Aby wejść na profil Macieja Orłosia, wystarczy kliknąć tutaj. YouTuber prowadzi również fanpage na Facebooku, z którego dowiecie się więcej o działaniach twórcy poza YouTube oraz obejrzycie zwiastuny nadchodzących materiałów. Aby dowiedzieć się jeszcze więcej o znanym prezenterze telewizyjnym, możecie wejść również na jego stronę internetową i zapoznać się z dostępnym tam opisem działalności oraz ofertą szkoleń z wystąpień publicznych.

Maciej Orłoś z pewnością jest twórcą, którego warto obserwować. Z materiałów, które pojawiają się na jego kanale, dowiecie się wielu ciekawostek na temat pracy dziennikarza, poradniki nauczą Was prowadzić wystąpienia publiczne, a w wywiadach poznacie lepiej swojego ulubionego twórcę internetowego. Jeżeli zainteresował Was kanał Macieja Orłosia i nie chcecie przegapić żadnego materiału, koniecznie zasubskrybujcie jego kanał. Możecie to zrobić, klikając tutaj.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.