To koniec jednego z najpopularniejszych kanałów gamingowych na YouTube!

To koniec jednego z najpopularniejszych kanałów gamingowych na YouTube!

Chociaż w Polsce mało kto go kojarzy, Machinima to jeden z najstarszych i najpopularniejszych kanałów gamingowych na świecie. Istnieje od 13 lat i w tym czasie zebrał ponad 12 milionów subskrypcji. Niestety, najnowsze działania właścicieli kanału wskazują na to, że nadszedł jego koniec.


Kanał Machinima powstał w 2006 roku. Od samego początku nieco różnił się od innych kanałów gamingowych – był alternatywnym wyborem dla twórców, którym nie udało się samodzielnie wypromować swojego kanału. Zarząd Machinimy w pewnym sensie zatrudniał takich YouTuberów i płacił im za publikowanie materiałów na kanale. Wśród twórców na Machinimie znalazł się nawet PewDiePie.Niestety, w ostatnich dniach wszystkie filmy na kanale stały się prywatne i nie można ich oglądać. Powodem tej decyzji są prawdopodobnie problemy obecnego właściciela związane z nowymi zasadami partnerstwa na YouTube oraz z twórcami, którzy publikowali na Machinimie. Nie znamy jeszcze dalszych decyzji zarządców kanału, w związku z czym pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.


Emilia Wełna

Z pisaniem jestem związana od dziesięciu lat, a w Youtube wciągnęłam się około pięć lat temu. Poza tym zajmuję się grafiką komputerową, przeszłam każdą część GTA i nałogowo oglądam „Przyjaciół”.