Luty na YouTube – wyświetlenia, oceny i przyrosty fanów!

Luty na YouTube – wyświetlenia, oceny i przyrosty fanów!

Najkrótszy miesiąc w roku minął bardzo spokojnie jeśli chodzi o statystyki polskich kanałów na YouTube. Byliśmy za to świadkami ogromnej wpadki serwisu związanej ze znikającymi subskrypcjami, która obecnie stanowi jedynie wspomnienie. Zapraszamy Was zatem na kolejną analizę raportu przygotowanego przez firmę Sotrender gdzie przez kilka następnych dni będziemy przypatrywać się zmianom w czołówce rodzimej sceny YouTube w różnych kategoriach.


NAJSZYBCIEJ ROSNĄCY


Po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasował się Blowek, który z miesiąca na miesiąc przyciąga na swój kanał dziesiątki tysięcy nowych osób. W lutym liczba ta wyniosła 110 tys., co daje mu przyrost 4,4%. Na drugiej pozycji Ziemniak, do którego przybyło 98 tys. nowych subskrybentów (50% przyrostu), a na ostatnim miejscu podium Mandzio z 97 tys. nowych subskrybentów (7,3% przyrostu).

1s

Najchętniej oglądani


Co miesiąc kanał Jacka Makarewicza awansował o jedną pozycję - nie inaczej było w lutym, gdzie jego filmy zostały obejrzane ponad 25 milionów razy, co daje mu pierwsze miejsce w rankingu. Dalej znajdziemy chłopaków z Abstrachuje, których materiały wyświetlone zostały 15 milionów razy. Następnie Blowek (14 milionów wyświetleń) oraz Mandzio, który awansował o 26 pozycji z 13,5 milionami odsłon w lutym.

2s

Najwięcej subskrybentów


Do ósmego miejsca w liczbie posiadanych subskrypcji praktycznie nic się nie zmieniło. Dopiero na dziewiątej pozycji widzimy Mandzia, który w lutym wyprzedził aż trzy kanały plasując się tym samym w TOP 10 polskiego YouTube. Niekryty Krytyk tym samym spadł w rankingu o trzy pozycje.

3s

Najwięcej aktywności


Jeśli chodzi o liczbę komentarzy zostawionych w lutym to swoim debiutem pochwalić się może kanał GramPaula, który po raz pierwszy pojawił się w zestawieniu firmy Sotrender plasując się od razu na pierwszym miejscu (ponad 50 tys. nowych komentarzy). Największy wzrost zauważalny jest u użytkownika Nolif - awans o 85 miejsc, ok. 25 tys. nowych komentarzy. Największy spadek natomiast u Izaka - spadł on o 10 pozycji, 19 tys. nowych komentarzy.

4s

Najbardziej interaktywne


Pierwsze miejsce bez zmian - najbardziej interaktywnym kanałem jest nadal Blowek. Na drugiej pozycji pojawił się jednak Mandzio, który awansował o 16 pozycji. Podium zamyka gamingowy kanał Stuu. Nowym użytkownikiem w zestawieniu jest ponownie GramPaula, który uplasował się na 10 miejscu.

5s

Najczęściej oceniani


Ranking niezmiennie otwiera Blowek, którego widzowie postanowili w lutym zostawić pod jego filmami ponad 900 tys. nowych ocen z czego 97% to pozytywne. Na drugim miejscu Mandzio - awans o 15 pozycji, ok. 592 tys. nowych ocen z czego 97% to pozytywne. Podium zamyka kanał Stuu z ok. 438 tys. nowych ocen.

6s

W ciągu najbliższych dni opublikujemy również analizy poszczególnych kategorii – Gaming, Rozrywka oraz Lifestyle. Jeśli podobają Wam się analizy raportów Sotrender, koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Pełen raport dostępny tutaj.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.