Łukasz Jakóbiak zebrał ponad 40 tysięcy złotych dla anonimowej kobiety!

Łukasz Jakóbiak zebrał ponad 40 tysięcy złotych dla anonimowej kobiety!

Łukasz Jakóbiak - prowadzący programu "20m2" postanowił przeprowadzić niecodzienną akcję charytatywną. W krótkim czasie osiągnęła ona niebywały sukces, a dla potrzebującej osoby została zebrana spora kwota pieniędzy. Jak do tego wszystkiego doszło?


Łukasz poznał pewną całkowicie anonimową dla niego kobietę. Stała na parkingu przy drzwiach prowadzących do sklepu. Twórca po prostu podszedł do niej i zaczął rozmowę, ponieważ coś go przyciągnęło. W trakcie rozmowy okazało się, że kobieta ma bardzo trudną sytuację życiową, korzysta z okazje, że jej syn jest w szkole i zbiera pieniądze by móc zaspokoić podstawowe potrzeby swoje i swojego dziecka. Opowiedziała YouTuberowi swoją historię - między innymi to, że pracuje w firmie sprzątającej, ale 80% pensji jest przeznaczane na czynsz i niewiele zostaje na życie. Ojciec dziecka nie pomaga, a nawet sprowadził na rodzinę komornika. Marysia, bo tak właśnie ma na imię kobieta, którą zagadał Łukasz, nie może znaleźć lepszej pracy. Dlaczego? Bo mając umowę, komornik zabierze jej wszystko co posiada.
Pomóżcie mi błagam. Mam jej numer. Czułem od niej coś wyjątkowego. Bardzo chce jej pomóc. Nie odpuszczę. Siedzę w aucie, piszę to i wiem, że z Wami dam radę! ~ Łukasz Jakóbiak

Łukasz Jakóbiak bardzo wzruszył się opowieścią Marysi i postanowił jej pomóc. Oddał wszystkie pieniądze jakie miał przy sobie oraz wziął od niej numer telefonu. Zadzwonił do pomagam.pl i już po chwili miał założoną akcję, w której wszyscy możemy wziąć udział. Jest to oczywiście zbiórka pieniędzy dla Pani Marii. Posłuchajcie Łukasza, bo nie często ktoś pokazuje swoje uczucia i płacze opowiadając o takiej sprawie.Odzew był ogromny i w sprawę zaangażowało się prawie 1500 osób, które ubierały już prawie całą kwotę jaka jest celem zbiórki. Po nieco ponad jednym dniu zdołano już uzbierać 42 tysiące złotych z 50 tysięcy które wyznaczył Łukasz za punkt który trzeba osiągnąć. W komentarzach pod postem możemy przeczytać, że Panią Marię spotkało więcej osób, więc możemy być pewni, że jest to szczera akcja w którą YouTuber zaangażował się emocjonalnie i chce dla poznanej kobiety jak najlepiej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY DLA PANI MARYSI


Musimy zwrócić uwagę na to, że Pani Marysia nie ma pojęcia o całej zbiórce, ponieważ Łukasz Jakóbiak jej o tym nie poinformował. Zrobił to po kryjomu i chce zrobić ze tego ogromną niespodziankę. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długów w jakie wpadła rodzina Marysi, a reszta chociaż przez chwilę poprawi życie jej oraz jej syna.

Po niecałych 24 godzinach zebrano kwotę 40 tysięcy złotych. Właśnie dlatego, Łukasz postanowił zwiększyć cel zbiórki do 50 tysięcy.

lukasz-jakobiak-zbiorka

Bardzo nas cieszy, że twórcy wykorzystują swoje zasięgi do tego typu akcji charytatywnych. Wiadomo, że nie damy rady pomóc wszystkim, bo takich osób i rodzin jak u Pani Marysi jest cała masa, ale starajmy się chociaż w jakimś stopniu pomóc tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl