Logan Paul został oszukany na miliony dolarów

Logan Paul został oszukany na miliony dolarów

Logan Paul wydał kilka milionów dolarów na karty Pokemon, które... okazały się fałszywe. Początkowo jednak nic na to nie wskazywało - autentyczność przedmiotów stwierdzili nawet "eksperci".


Logan Paul pochwalił się w grudniu ubiegłego roku, że zakupił karty Pokemon za 3,5 miliona dolarów. Miały one bowiem pochodzić z pierwszej edycji i być ekstremalnie rzadkie. Jeśli byłoby to prawdą, to twórca internetowy dokonałby najdroższej tego typu transakcji w historii.

Cóż - niestety całość okazała fałszywa. YouTuber opublikował materiał prezentujący otwarcie boosterów i wszystkie pudełka wypełnione były kartami G. I. Joe (niezbyt popularnymi w naszym kraju). Sytuacja jest jednak dosyć bardziej skomplikowana.Twórca wcześniej kontaktował się z osobami mającymi doświadczenie w weryfikacji podobnych przedmiotów. Te uznały zaplombowane pudełka za prawdziwe - rzecz jasna wcale tak nie było. Mężczyzna zresztą kupił boostery od kolekcjonera kart bejsbolowych, który to wcześniej nabył je za 2,7 mln dolarów od osoby odmawiającej odbiór osobisty i otworzenie paczki.

Logan Paul niestety nie zdecydował się na skonsultowanie zakupu z ludźmi specjalizującymi się w kartach Pokemon (tylko takimi od kart bejsbolowych) i otworzył boostery zamiast ewentualnie odsprzedać je komuś innemu. Tym samym stracił kilka milionów dolarów.

Oczywiście film z wydarzenia bije rekordy popularności i ma już ponad 2,3 miliona wyświetleń. Część osób podejrzewa więc, że Logan Paul doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji i podjął próbę zwiększenia zasięgów.

 

Co sądzicie o całej akcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.