Oto statystyki sprzedaży lodów Ekipy

Oto statystyki sprzedaży lodów Ekipy

Dzień dobry, czy są lody Ekipa? Jeśli planowaliście zadać takie pytanie w najbliższym sklepie, to prawdopodobnie już ich tam nie ma. Owocowy sorbet zawładnął umysłami młodzieży, a producent lodów chwali się statystykami sprzedaży.


Od oficjalnej premiery lodów Ekipy minęło już kilka dni. Z informacji prasowych firmy Koral oraz sieci sklepów Biedronka można wyciągnąć zaskakujące dane związane z pierwszą falą sprzedaży lodów.

Warto przypomnieć, że zainteresowanie produktem w sieci było tak duże, że producent ogłosił zwiększenie produkcji oraz wprowadzenie większego rozmiaru lodów, jeszcze zanim firma zdążyła ulokować je w sklepach.

Koral zapowiedział w poniedziałek, że lody „Ekipa XL” niedługo wylądują w sklepowych lodówkach. Głównym celem firmy jest zaopatrzenie w lody możliwie każdego sklepu.

Źródło: GetHero


Według statystyk prasowych podanych przez koordynującą współpracę Ekipy z Koral agencję GetHero, pojedynczy lód Ekipy był sprzedawany w sklepach średnio co 16 sekund, natomiast firma będzie od teraz produkować około 1 miliona lodów na dobę. Sam Wujek Łuki w wywiadzie dla Wip Bros potwierdził, że „w przeciągu 40 lat działania firmy Koral nie było tak wielkiej sprzedaży jakiegokolwiek produktu”.

Trzeba przyznać, że powyższe dane wyglądają niesamowicie. Jesteśmy tylko ciekawi, jak to ogromne zainteresowanie będzie wyglądać latem.

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.