Lipiec rekordowym miesiącem pod względem VAC-banów w CS:GO!

Lipiec rekordowym miesiącem pod względem VAC-banów w CS:GO!

W ubiegłym miesiącu wystąpiła rekordowa liczba VAC-banów dla zawodników grających w Counter Strike: Global Offensive. Według danych ze Steam Database, to właśnie tegoroczny lipiec był jednym z kilku okresów najbardziej obfitych w game bany, a ich liczba przekroczyła ponad 100 tysięcy. 
Według najnowszych danych, w lipcu zostało zbanowanych aż 135 519 oszustów. Liczba ta zbliżona jest do sumy rozdanych VAC-banów w lipcu 2016. Wtedy blokadę otrzymało 147 796 osób, co stanowi jeden z najwyższych wyników w historii. Liderem nadal jednak jest czerwiec 2016, czyli okres, w którym padł rekord otrzymanych banów, a ich liczba wynosiła aż 176 120. Co ciekawe, suma zbanowanych kont znacznie wzrasta w momencie letnich promocji Steam Summer Sales.Tak ogromna liczba złapanych graczy świetnie pokazuje, jak dobrze działa system banowania oszustów. Bez dwóch zdań pochwalić można społeczność CS:GO, która bardzo dobrze wykonuje swoją prace w trybie Overwatch. To właśnie tutaj następuje ocena podejrzanych i wcześniej zgłoszonych graczy, którzy wyjątkowo wzbudzili uwagę innych zawodników podczas rozgrywek. Jeżeli podczas oglądania dema oceniający dopatrzy się oszustwa, to cheater otrzymuje game bana.

Dodatkowo w procesie weryfikowania potencjalnych oszustów pomaga także drugi rodzaj kontroli, czyli system Valve Anti-Cheat. Jest on niezależny od społeczności i uaktywnia się wtedy, kiedy wykryje używanie przez gracza nielegalnego oprogramowania. Wtedy także osoba korzystająca z "wspomagaczy" kończy swoją przygodę z grą przez otrzymanie VAC-bana.

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.