Linkin Park z transmisją na YouTube ze specjalnego koncertu

Linkin Park z transmisją na YouTube ze specjalnego koncertu

Śmierć Chestera Benningtona, głównego wokalisty zespołu Linkin Park, od której mięło już ponad 3 miesiące, wstrząsnęła nie tylko milionami fanów na całym świecie, ale przede wszystkim jego rodziną, bliskimi i członkami zespołu. 27 października, czyli w ten piątek, LP zagrają swój pierwszy koncert bez niego - koncert specjalny, w którym będzie można uczestniczyć także za pośrednictwem internetu.


Koncert w Hollywood Bowl w Los Angeles, poświęcony oczywiście Chesterowi, będzie połączony także ze zbiórką pieniędzy na ofiary niedawnych pożarów w północnej Kalifornii. Do potrzebujących trafią także zyski z samego koncertu. Prócz zespołu Linkin Park wystąpią także inni zaprzyjaźnieni twórcy: grupa System of a Down, Jonathana Davisa z zespołu Korn, M. Shadowsa i Synystera Gatesa z grupy Avenged Sevenfold, Ryana Key’a z Yellowcard oraz kilku innych twórców światowego formatu.Zainteresowanie koncertem jest na tyle duże, że w bardzo krótkim czasie rozeszły się wszystkie dostępne bilety na koncert. Z resztą nie ma co ukrywać - nie dotarliby na niego fani z innych części świata, a bez wątpienia wielu chciałoby wziąć udział. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom całość dostępna będzie więc także za pośrednictwem transmisji na żywo na oficjalnym koncie Linkin Park na YouTube. Warto mieć na uwadze inną strefę czasową - koncert zacznie się o 19.45 czasu lokalnego - u nas będzie to 4:45 rano dnia następnego.Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku. Miał 41 lat.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.