#liniaprosta – YouTuberki i blogerki znów w szczytnym celu!

#liniaprosta – YouTuberki i blogerki znów w szczytnym celu!

W ostatni ich dniach Internet zalała fala zdjęć dłoni z narysowaną czarną kreską, oznaczonych hashtagiem #liniaprosta. Okazuje się, że jest to akcja społeczna mająca na celu zebranie funduszy na rzecz osób z zespołem Downa. Chcecie dowiedzieć się, na czym polega cała akcja i jak ją wspomóc? Znane YouTuberki i celebrytki już to zrobiły.


21. marca to dzień obchodzony jako Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji kanał Lifetime.tv i Stowarzyszenie Bardziej Kochani przygotowali szeroko zakrojoną akcję społeczną, która ma za zadanie przyciągnąć uwagę ludzi na osoby cierpiące na Zespół Downa, jak również zebrać pieniądze na projekt pomagający im w usamodzielnianiu - może to sprawić, że ich codzienne życie stanie się znacznie łatwiejsze. Skąd pomysł na taką nazwę kampanii? Cechą charakterystyczną osób z zespołem Downa jest pojedyncza, cienka linia papilarna, która przebiega w poprzek ich dłoni - #liniaprosta.

Na czym polega cała akcja? Wystarczy tylko zrobić zdjęcie swojej dłoni z czarną kreską i wstawić je na Instagram z hashtagiem #liniaprosta. Za każde opublikowane w ten sposób zdjęcie telewizja Lifetime przekaże Stowarzyszeniu Kochamy Bardziej 5 złotych. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na realizację projektu „Mieszkanie Chronione”, który zakłada pomoc osobom z Zespołem Downa w usamodzielnieniu się i rozpoczęciu samodzielnego, dorosłego życia. Kampania trwa do końca miesiąca, macie zatem jeszcze trochę czasu, aby się do niej przyłączyć. Tutaj możecie zobaczyć krótki film, który przedstawia szczegóły akcji:Akcja rozeszła się szerokim echem w Internecie, dlatego też zainteresowały się nią znane YouTuberki, blogerki i celebrytki. Zdjęcia z hashtagiem #liniaprosta upublikowały m.in. Omatkoicórko, Maffashion, Sonia Bohosiewicz czy Anta Zając. Zobaczcie samiPost udostępniony przez @omatkoicorkoRedakcja

Redakcja portalu APYnews.pl