Licznik polubień na Instagramie znika w kolejnych krajach

Licznik polubień na Instagramie znika w kolejnych krajach

Już w kwietniu tego roku informowaliśmy was o wstępnych planach Instagrama dotyczących usunięcia licznika polubień. Przez długi czas zmiany nie zostały potwierdzone przez serwis, aż do momentu pierwszych oficjalnych testów.


Te ruszyły kilka dni temu i na ten moment zostały przeprowadzone w krajach takich jak: Australia, Brazylia, Kanada, Irlandia, Włochy, Japonia oraz Nowa Zelandia.Instagram pod postem dotyczącym testów postanowił uzasadnić chęć wprowadzenia zmian. Firma poprzez ukrycie licznika polubień ma zamiar ograniczyć wpływ na samopoczucie użytkowników.
Chcemy, aby twoi znajomi skupili się na zdjęciach i filmach, które udostępniasz, a nie na tym, ile mają polubień. Nadal możesz zobaczyć polubienia pod twoimi postami, stukając w listę osób, które je polubiły, ale twoi znajomi nie będą mogli zobaczyć, ile polubień otrzymało twoje zdjęcie lub film.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli serwisu, wkrótce liczniki polubień znikną także w innych krajach, tym razem na stałe. Co sądzicie o planowanej zmianie?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.