Lensa viralem w sieci. Użytkownicy tworzą swoje awatary z wykorzystaniem SI

Lensa viralem w sieci. Użytkownicy tworzą swoje awatary z wykorzystaniem SI

Lensa AI to aplikacja potrafiąca działać cuda przy użyciu sztucznej inteligencji. Ostatnio wzbogaciła się o funkcję pozwalającą na generowanie awatarów w oparciu o konkretne zdjęcia.


Lensa AI bije ostatnimi czasy rekordy popularności. Użytkownicy oszaleli bowiem na punkcie wprowadzonej niedawno funkcji pozwalającej na przesłanie kilkunastu zdjęć i wygenerowanie awatara na ich podstawie. Umiejętności sztucznej inteligencji robią ogromne wrażenie.

Wprowadzona nowość nazywa się Magic Portraits i skorzystanie z niej jest banalnie proste. Wystarczy pobrać tytułową aplikację i wgrać do niej od 10 do 20 zdjęć portretowych lub selfie. Warunkiem jest jednak to, by na wszystkich widniała ta sama osoba - może występować pod rożnymi kątami, lecz zabroniona jest nagość i obecność drugiego człowieka na grafice.

Wystarczy jeszcze podać swoją płeć, zatwierdzić wybór i tyle - sztuczna inteligencja zajmie się resztą. Musimy chwilę poczekać i powinniśmy zobaczyć dziesięć awatarów w różnych stylach. Udostępniane w mediach społecznościowych grafiki pozwalają sądzić, że mamy do czynienia z dosyć potężnym narzędziem.

 Minusy? Funkcja niestety nie jest darmowa, gdyż za wygenerowanie 50 awatarów należy zapłacić około 21,99 złotych. Można obniżyć tę cenę o połowę kupując roczną subskrypcję za 259,99 złotych. Tanio nie jest.

 

Słyszeliście już o Lensa AI? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.