Nowe pogłoski o Left 4 Dead 3!

Nowe pogłoski o Left 4 Dead 3!

Left 4 Dead to niewątpliwie kultowa seria gier wideo. Dlatego też nie dziwi entuzjastyczna reakcja fanów na pojawienie się pogłosek, jakoby Valve miałoby wrócić do prac nad trzecią odsłoną cyklu. Powód? Popularność Half-Life: Alyx.


Valve chyba nienawidzi liczby 3. Gracze nadal czekają na Half-Life 3, Portal 3 oraz właśnie... Left 4 Dead 3. Zeszłoroczna premiera gry Half-Life: Alyx rozpaliła w fanach gier od spółki nadzieję na wskrzeszenie innych marek. Od razu pojawiły się domysły, jakoby rozpoczęto prace nad Left 4 Dead w wersji na VR.Jak poinformowano na kanale Valve News Network, Valve rozpoczęło w swoich kuluarach prace nad kontynuacją Left 4 Dead 3 (lub przymierza się do ich wznowienia). Powodem takiej decyzji miało być ciepłe przyjęcie Half-Life: Alyx. Tak ciepłe, że spółka zmieniła podobno swoje plany na rozwój jeśli chodzi o technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Co ciekawe, początkowe prace nad Left 4 Dead 3 miały rozpocząć się w 2012 roku i trwać do 2017 roku. Sprzeczki wewnątrz zespołu sprawiły, iż prace zostały ostatecznie zawieszone i do tematu nikt nie wracał. W ostatnich miesiącach jednak w sieci zaczęły pojawiać się interesujące grafiki koncepcyjne, które stanowiły światełko w tunelu. Jak stwierdza Tyler - twórca powyższego materiału - koncepcyjne rysunki powstały jeszcze w 2012 roku, co ugasiło nieco radość użytkowników.Warto też mieć na uwadze, że "wznowienie prac nad Left 4 Dead 3" to jedynie niepotwierdzone informacje, które równie dobrze mogą być fałszywe. Trzeba mieć jednak nadzieję, iż Tyler posiada rzetelne wieści i już niedługo Valve ogłosi naprawdę ogromny projekt w uniwersum Left 4 Dead.

 

Co sądzicie o plotkach na temat Left 4 Dead 3? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.