Pierwszy film zrealizowany przez Gonciarza dzięki Patronite!

Pierwszy film zrealizowany przez Gonciarza dzięki Patronite!

Mogłoby się wydawać, że samobójstwa to kontrowersyjny temat. I w rzeczy samej faktycznie tak jest, ale u nas w Europie. W cywilizacji zachodniej pozbawienie się życia traktowane jest często jako porażka, przegrana z własnymi problemami, czy dla osób wierzących po prostu grzech. W Japonii wygląda to zupełnie inaczej. I właśnie to opisuje w swoim najnowszym materiale Krzysztof Gonciarz. Las Samobójców to film inny niż wszystkie poprzednie.


Jest tak z kilku powodów. Przede wszystkim jest to pierwszy film zrealizowany w ramach jego projektu na Patronite i dlatego też patroni dostali dostęp do materiału już jakiś czas temu. Dzięki współpracy całej grupy ludzi udało się stworzyć krótki, wciągający film dokumentalny, a widz pełen emocji z zapartym tchem czeka na moment kulminacyjny. I okazuje się, że japoński Las Samobójców zasłużył na swoje miano nie bez powodu.
Materiał rozpoczyna się od kilku statystyk. Okazuje się, że Japonia będąca na siedemnastym miejscu pod względem ilości popełnianych samobójstw wcale nie jest wiele lepsza od Polski, która znajduje się siedem miejsc za nią, na dwudziestej czwartej pozycji. Krzysztof zaznacza jednak, że to właśnie w Japonii znajduje się drugie najpopularniejsze miejsce popełniania samobójstw - Las Samobójców. Jednak skąd bierze się jego popularność?


Okazuje się, że w latach dziewięćdziesiątych w Japonii została wydana pewna książka - "Poradnik samobójcy". Nie jest to tylko kontrowersyjny tytuł mający przyciągnąć potencjalnych czytelników. Faktycznie jest to lektura poświęcona rozmaitym sposobom odbierania sobie życia. Książka za sprawą której Las Samobójców pochłonął już tak wiele istnień. W kraju kwitnącej wiśni można także znaleźć kilka stron internetowych, które są temu poświęcone.


Nie jest to oczywiście wszystko co Krzysztof Gonciarz ukazał w swej najnowszej produkcji. Na koniec materiału pojawia się apel. Jeśli znacie kogoś kto tłumi w sobie swoje problemy lub ma depresję, ale nic z tym nie robi to nie bądźcie obojętni.


Film został przyjęty bardzo dobrze przez widzów Krzysztofa. Niektórzy z nich uważają nawet, że powinien się on pojawiać w szkołach, na lekcjach poświęconych tematowi samobójstw.


LAS SAMOBÓJCÓW KOMENT1

Co myślicie o najnowszym materiale Krzysztofa Gonciarza? Podoba Wam się taki format? Koniecznie napiszcie co myślicie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.