Kwiecień na YouTube – wyświetlenia, oceny i przyrosty fanów!

Kwiecień na YouTube – wyświetlenia, oceny i przyrosty fanów!

W zeszłym miesiącu na łamach naszego portalu nie pojawiła się analiza marcowego raportu Sotrender - głównie za sprawą tego, że firma zajmująca się badaniami postanowiła ulepszyć pod wieloma względami swoje zestawienia, co znacznie opóźniło premierę raportu. Na szczęście teraz wszystko wróciło już do normy - comiesięczne podsumowania miesiąca wracają na stronę!NAJSZYBCIEJ ROSNĄCY


W kwietniu największy przyrost nowych subskrypcji zanotował kanał WiP Bros. (21% więcej widzów w stosunku do całkowitej liczby). Kilka procent mniej zyskał DeeJayPallaside, któremu kredyt zaufania postanowiło dać ok. 108 tys. osób. Na trzecim miejscu Stuu - 72 tys. nowych subskrypcji.


NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANI


Podobnie jak w marcu - po raz kolejny w tej kategorii zabrakło kanału należącego wprost do konkretnego twórcy internetowego. Na pierwszym miejscu profil TVN, którego filmy w kwietniu zostały obejrzane prawie 43 miliony razy. Dalej na podium znajdziemy Step Records oraz Disco Polo Lajf.


NAJWIĘCEJ SUBSKRYBENTÓW


Tutaj bez większych zmian. Na drugie miejsce awansował Blowek - tym samym kanał ekipy Abstrachuje został zepchnięty na ostatnie miejsce podium. Rojo wyprzedził Niekrytego Krytyka plasując się na 10 miejscu w rankingu. W zestawieniu pojawił się także profil UrbanRecTv.


Negatywny odbiór


Firma Sotrender postanowiła zrezygnować z kilku zestawień zastępując je właśnie między innymi podsumowaniem kanałów, których filmy w minionym miesiącu zostały najgorzej ocenione. W kwietniu na pierwszym miejscu uplasował się Rezi - ok. 643 tys. łapek w dół, co stanowi tylko 2% w skali wszystkich kwietniowych ocen. SexMasterka z kolei bije wszystkie rekordy - 410 tys. łapek w dół, czyli 76% wszystkich ocen na kanale. Na trzeciej pozycji Gargamel, którego filmu ocenione zostały negatywnie ponad 235 tys. razy.W ciągu najbliższych dni opublikujemy również analizy poszczególnych kategorii – Gaming, Rozrywka oraz Lifestyle. Jeśli podobają Wam się analizy raportów Sotrender, koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Pełny raport dostępny tutaj.

 

 


 

 

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.