Kuriozalny błąd w aplikacji YouTube na iPadzie

Kuriozalny błąd w aplikacji YouTube na iPadzie

Nie wiemy, co robią pracownicy Google odpowiedzialni za aktualizacje aplikacji YouTube na nowe iPady, ale robią to źle. 


Właściwie to poniekąd wiemy, co robią etatowcy pracujący dla giganta z Mountain View. Łamią wszelkie zasady i wchodzą dwa razy do tej samej rzeki. Zadziała się bowiem rzecz kuriozalna. Ponad miesiąc temu Google wypuściło aktualizację YouTube, która dodawała obsługę nowych iPadów. Zawierała jednak błąd, przez który wirtualne przyciski systemu pokrywały się z przyciskami nawigacyjnymi, które są widoczne na dole aplikacji. Uniemożliwiało to sprawne korzystanie z aplikacji.Wypuszczono więc po tygodniu aktualizację, która miała naprawić ten problem i rzeczywiście go naprawiła. Błąd jednak powrócił wraz z najnowszą aktualizacją YouTube dostępną w App Store. Miała ona poprawić działanie aplikacji i pozbyć się kilku mniejszych błędów, jednak przy okazji przywróciła problem z narzucającymi się na siebie przyciskami.

Raz opisywany błąd mógł się przydarzyć, to jest jasne. Pytanie jakim cudem został on później powtórzony? Chodzi bowiem po prostu o złe ułożenie przycisków wirtualnych, które widać od razu po uruchomieniu aplikacji. Do wykrycia błędu nie potrzeba żadnych testów ani obserwacji - poza tą minimalną. Jak widać nawet takiej zabrakło, co jest jednak nie do pomyślenia w przypadku tak ogromnej korporacji, jaką jest Google. Pamiętajcie, że na tę chwilę lepiej wstrzymać się z aktualizacją serwisu na waszych tabletach z iOS.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.