Kung Fury powróci w pełnometrażowej formie!

Kung Fury powróci w pełnometrażowej formie!

Obserwowanie na żywo rozkwitu popkultury i jej rozwój w latach 80. dla Polaków było niestety bardzo utrudnione, ze względu na oddzielającą kraj od zachodu żelazną kurtynę i srogi komunistyczny ustrój. Kung Fury to istny hołd dla tego okresu i wszystko wskazuje na to, że powstaje jego pełnometrażowa kontynuacja.


W 2015 roku ruszyła specjalna zbiórka na portalu Kickstarter, której celem było uzbieranie 200 tys. dolarów na krótkometrażowy film będący swoistym hołdem dla wyżej wspomnianego okresu. Twórcy Kung Fury zamiast oczekiwanej kwoty uzbierali aż 630 tys. dolarów, co pozwoliło na zrealizowanie projektu w jeszcze bardziej profesjonalny sposób. Przedsięwzięcie okazało się hitem i trudno się temu dziwić - przeplatany absurdem, humorem i nawiązaniami do lat 80-tych materiał najzwyczajniej w świecie bardzo wciąga. Krótki film możecie zobaczyć poniżej, warto!Wraz z premierą klipu, na platformie Steam pojawiła się gra Kung Fury: Street Rage, z której po prostu wylewa się klimat i stylistyka lat osiemdziesiątych. Zresztą, zobaczcie sami:Dla tych, którym film o "wybrańcu" przypadł do gustu mamy świetną wiadomość - twórcy ogłosili właśnie jego kontynuację! Najbardziej ekscytującym faktem jest to, że materiał będzie tym razem pełnometrażowym projektem i ukaże się w kinach. Ponownie będziemy mogli zobaczyć w akcji Davida Sandberga i Davida Hasselhoffa. Na razie wiemy o kontynuacji tyle, że akcja rozgrywać się będzie po wydarzeniach z pierwowzoru. Czekamy!

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.