Kultowa facebookowa gra Farmville zostanie zamknięta

Kultowa facebookowa gra Farmville zostanie zamknięta

Jeśli pamiętacie czasy, gdy na Facebooka wchodziło się głównie po to, aby pograć w gry ze znajomymi, to z pewnością kojarzycie tytuł pod nazwą "Farmville". Niestety, serwery kultowej produkcji zostaną wyłączone wraz z końcem tego roku.


Za grę odpowiedzialna była Zynga, która m.in. dzięki światowemu fenomenowi gry Farmville zyskała ogromną popularność, a także finansowanie, które wiązało się z licznymi usprawnieniami gry jak i jej spin-off'ami. Deweloperzy firmy zapowiedzieli jednak, że już z dniem 31 grudnia tego roku serwery gry zostaną wyłączone, a ta przestanie funkcjonować. Powodem jest nadchodzący koniec technologii Flash, który wcześniej został zapowiedziany przez Facebooka.Teraz o grze mało kto pamięta, jednak trzeba przypomnieć, że gdy Facebook dopiero rozpoczynał swoją globalną ekspansję, właśnie tego typu produkcje przyniosły mu ogromny zastrzyk nowych użytkowników. Gry zawładnęły niegdyś tak portalem, że na wielu profilach stanowiły znaczną większość powiadomień. Te czasy już jednak minęły, a my możemy tylko powspominać sadzenie kukurydzy na naszym wirtualnym polu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.