Którymi serialami zdradzaliśmy naszych partnerów? Podsumowanie roku od Netflixa

Którymi serialami zdradzaliśmy naszych partnerów? Podsumowanie roku od Netflixa

Wraz ze zbliżającym się końcem roku producenci przygotowują zestawienia, które podsumowują cały rok. Takie zestawienie przygotował również Netflix, dzięki któremu dowiadujemy się, co Polacy oglądali najchętniej i w jaki sposób w 2017 roku.


Chociaż Netflix w Polsce działa dopiero od 2 lat, to często wydaje się, jakby działał od dawna. W 2017 roku powstało wiele hitów, którymi raczyliśmy się z wielką przyjemnością. Netflix sprawdził jakie seriale i w jaki sposób oglądaliśmy od listopada 2016 roku do listopada 2017 roku. W ankiecie wzięło udział 62 tysiące użytkowników z 32 krajów. Różnice między krajami głównie występują w innej kolejności seriali, a ich tytuły raczej pozostają takie same.

Zestawienie seriali, na których oglądaniu nie poprzestawaliśmy na jednym odcinku, wygrywa Riverdale. Jest to chyba najważniejsza statystyka, bo Netflix ze swoją polityką udostępniania wszystkich odcinków razem dąży właśnie do tego, żeby spędzać nieprzerwanie jak najwięcej czasu na jego platformie.Chociaż to nie oznacza, że nie można pochwalić się serialami, które widzowie dawkowali sobie mniejszymi porcjami i delektowali się nimi. W tym zestawieniu wygrywa Seria Niefortunnych Zdarzeń.Jak oglądać Netflixa, to często wspólnie. Niektóre seriale jednak są zbyt wciągające i często dopuszczamy się "zdrady" oglądając kolejny odcinek bez naszego serialowego partnera. W tym zestawieniu największym powodem do zazdrości było Sense8.Seriale mogą być nie tylko powodem do zazdrości i zdrady, ale także łącznikiem międzypokoleniowym. Zestawienie seriali, które najchętniej oglądaliśmy wspólnie z rodziną, wygrywa Trzynaście Powodów.Netflixa można oglądać na wiele sposobów - można zdradzać, można się łączyć, delektować, albo oglądać wprost hurtowo. Jak komu wygodniej, jednak to ostatnie w perspektywie przyszłego roku ma największe znaczenie. Netflix zapowiedział, że w 2018 roku możemy spodziewać się 600 nowych oryginalnych produkcji. Aktualnie w bazie serwisu jest ich około 400. Liczby robią wrażenie, prawda? Oby takie samo ogromne wrażenie robiła jakość nowych seriali, filmów, talk show i dokumentów.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.