Krzysztof Gonciarz: Poznań to najlepsze miasto w Polsce

Krzysztof Gonciarz: Poznań to najlepsze miasto w Polsce

Krzysztof Gonciarz pierwszy raz od czasu zmiany miejsca zamieszkania na japońskie Tokio, przebywa od tak długiego czasu w Polsce. Przez ostatni miesiąc odwiedził Gdańsk, Kraków, Warszawę oraz Poznań. To właśnie stolica Wielkopolski przypadła mu do tej pory najbardziej do gustu i śmiało stwierdził, że "Poznań to najlepsze miasto w Polsce".


Daily vlogi Krzysztofa Gonciarza z największych miast Polski rozpoczęły się dokładnie miesiąc temu - 23 września. Od tego czasu prawie codziennie pojawiał się jeden materiał. W sporej części z nich, twórca opowiadał o tym, co się zmieniło w danym mieście. Nie zabrakło także jego "recenzji". Gdańsk urzekł Krzysia architekturą. Wraz z Kasią po tak długim pobycie w Azji stwierdził, że tak wyobraża sobie typowe europejskie miasto.Kraków już nie był żadnym zaskoczeniem, gdyż wcześniej całe życie w nim mieszkał. Opowiedział jednak, że wiele rzeczy przez ten czas uległo zmianie na dobre. Warszawa zrobiła na twórcy równie dobre wrażenie. Powiedział, że mimo tego, że jest rodowitym "Krakusem", nie jest w żaden sposób uprzedzony do tego miasta. Wręcz przeciwnie, czuje się w nim bardzo dobrze. Po stolicy, przyszedł czas na Poznań, który dla Krzysia był wielką niewiadomą. Wystarczyły cztery dni, aby Krzysztof Gonciarz uznał to miasto za najlepsze w Polsce.
To co powiem może być zaskakujące dla niektórych z Was i miłe dla innych, ale Poznań podobał mi się najbardziej z tych miast, które odwiedziliśmy do tej pory. Pierwszy raz podczas tej wycieczki w Polsce, jest mi autentycznie smutno wyjeżdżać z jakiegoś miasta, bo czuję że jeszcze nie zobaczyłem tyle ile bym chciał ~ Krzysztof Gonciarz

Do tego, spodobali mu się tutaj ludzie, którzy są "poczciwi, sympatyczni i mili, a jednocześnie skromni". Nie zabrakło także wielu ciekawych i czasem zabawnych sytuacji z widzami. Między innymi ta z kawiarni, czy z ulicy:
Idę przez centrum Poznania i nagle radiowóz włącza sygnał na mnie. Wystraszylem się jak ciul a za chwilę policjant krzyczy przez okno "eee beczka zara mandat dostanie hehehe!" Poznań <3 <3 <3

Nie zabrakło jednak negatywnych stron Poznania, które Gonciarz widzi także w innych polskich miastach. Chodzi tu o liczbę galerii handlowych - według twórcy, jest ich po prostu za dużo i trudno się z tym nie zgodzić.

Zobaczcie sami ostatni daily vlog Krzysia ze stolicy Wielkopolski:Teraz twórca jest już w Katowicach. Ciekawe jaki będzie jego zdanie na temat największego miasta województwa śląskiego. Czekamy na pierwsze daily vlogi!

Zgadzacie się z opinią Krzysztofa Gonciarza? Piszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.