Krzysztof Gonciarz pierwszym polskim YouTuberem z własnym NFT

Krzysztof Gonciarz pierwszym polskim YouTuberem z własnym NFT

Krzysztof Gonciarz jest prawdopodobnie pierwszym polskim YouTuberem i jednym z pierwszych polskich artystów, który wypuści własne NFT. Twórca nawiązał przy tym współpracę z giełdą kryptowalut Binance.


NFT to nic innego jak stokenizowany, kolekcjonerski przedmiot, oparty na technologii blockchain. Jest to także wyjątkowy zasób cyfrowy, który nie ma drugiego takiego samego odpowiednika i stanowi obecnie jeden z najbardziej nowoczesnych aktywów cyfrowych.

Źródło: Binance NFT


Krzysztof Gonciarz w ramach nowej platformy Binance NFT stworzył pracę cyfrową w NFT właśnie. Nosi ona nazwę "Fantazmaty" i mówi o relacjach twórcy z jego odbiorcami. YouTuber o swoim dziele mówi w następujący sposób:
Obecnie w internecie nie da się już być człowiekiem z krwi i kości. Za każdym razem jest się tylko jakąś wersją siebie. „Fantazmaty” to praca, która opowiada o procesie projekcji wizerunku współczesnego artysty, która jest echem jego twórczości. Każdy widz tworzy sobie własnego Krzysztofa Gonciarza.

Praca twórcy jest jedyną pracą osoby z polski w ramach nowego marketplace od Binance i zostanie wystawiona na specjalną aukcję w pierwszym tygodniu od startu platformy, który przewidziany jest na 24 czerwca tego roku. Każdy zarejestrowany użytkowników będzie mógł wziąć udział w aukcji i wejść w posiadanie dzieła na Binance NFT od Krzysztofa Gonciarza.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.