Krzysztof Gonciarz na Grenlandii, czyli kolejny niezwykły projekt twórcy

Krzysztof Gonciarz na Grenlandii, czyli kolejny niezwykły projekt twórcy

Projekty Krzysztofa Gonciarza charakteryzują się bezprecedensową jakością i starannością przy tworzeniu i wybieraniu ujęć. Każdy film ogląda się z nieudawaną przyjemnością i nie inaczej jest w przypadku wyprawy na Grenlandię, której fundatorami są osoby, które wsparły twórcę na portalu Patronite. 


Krzysztof Gonciarz na swoim profilu na Patronite zebrał już łącznie ponad 265 tys. złotych, a miesięcznie kwota przekracza prawie 15 tys. zł. Wsparcie widzów pozwala mu więc realizować wielkie projekty szybciej i jeszcze bardziej profesjonalnie. Jednym z nich jest ten, o którym było w ostatnim czasie dosyć głośno - mowa tutaj oczywiście o wyprawie YouTubera na Grenlandię. W odróżnieniu od chociażby wyjazdu do Chin, czy Polski, został on sfinansowany przez widzów.

Na materiał z lodowej krainy musieliśmy trochę poczekać, a wszystko to ze względu na praktyczny brak internetu w tamtym miejscu. Jedyny film jaki pojawił się od pierwszej zapowiedzi wycieczki przedstawia tylko kluczowe momenty dojazdu na Grenlandię - przejazd przez Polskę, Danię oraz Islandię. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go obejrzeć, to zapraszamy poniżej.Od momentu publikacji powyższego vloga, na kanale Krzysztofa co prawda pojawiały się filmy, lecz prowadzone były przez inne osoby. Wszyscy jednak oczekiwali jakichś wieści z pobytu twórcy na Grenlandii. Dopiero dwa dni temu pojawiło się pierwsze zdjęcie przedstawiające Gonciarza w iście klimatycznej scenerii.Back from Greenland!!!


Post udostępniony przez Krzysztof Gonciarz (@kgonciarz)


Wczoraj natomiast światło dzienne ujrzał zwiastun serii daily vlogów prosto z Grenlandii. Trzeba przyznać - mimo że jest to dopiero przedsmak tego wszystkiego, czego będziemy świadkami przez najbliższe kilka dni, to i tak robi wrażenie. Niesamowite krajobrazy i ujęcia nasuwają na myśl stwierdzenie, że pewne treści na YouTube już dawno prześcignęły telewizję w wyścigu o jakość i możliwości.W oczekiwaniu na dzisiejszy, premierowy, odcinek z nowego projektu Krzysztofa Gonciarza mogliśmy zaobserwować jeszcze jedno zdjęcie z Grenlandii opublikowane na Instagramie twórcy przedstawiające naprawdę niezwykłe, śnieżne ujęcie.Hello #greenland #arctic #tiilerilaaq #tasiilaq #eastgreenland


Post udostępniony przez Krzysztof Gonciarz (@kgonciarz)


Pierwszy film z Grenlandii właśnie wylądował na YouTube i tym samym zapoczątkował on serię daily vlogów z tego miejsca. Możemy na nim zobaczyć chociażby piękne krajobrazy, których praktycznie próżno szukać gdzie indziej na świecie. Wszystko jest pokryte lodem, a gdzieniegdzie umieszczone są wioski zamieszkiwane przez tysiące ludzi, którzy przez lata przyzwyczaili się do warunków tam panujących.My zatem oczekujemy następnych materiałów, gdyż ten premierowy zrobił na nas naprawdę duże wrażenie.

Co sądzicie o wyprawie Krzysztofa Gonciarza na Grenlandię? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.