Podsumowanie wyprawy Krzysztofa Gonciarza na Grenlandię [WSZYSTKIE VLOGI]

Podsumowanie wyprawy Krzysztofa Gonciarza na Grenlandię [WSZYSTKIE VLOGI]

To były prawdopodobnie najbardziej emocjonujące dni na kanale Krzysztofa Gonciarza. Jego wyprawa na Grenlandię została przez ludzi przyjęta bardzo pozytywnie - niektórzy skłaniali się nawet do określenia jej mianem "wejścia na nowy poziom jakości YouTube". Zapraszamy na krótkie podsumowanie całej ekspedycji.


Na same materiały z lodowej krainy musieliśmy trochę poczekać - nie było tam bowiem dostępu do internetu, co uniemożliwiało publikowanie filmów. Gdy pierwszy z nich jednak ujrzał światło dzienne, od razu o tym napisaliśmy - tekst z początków podróży możecie przeczytać tutaj. Od momentu wrzucenia premierowego klipu, reszta pojawiała się już codziennie.

Na tym materiale po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć grenlandzkie psy zaprzęgowe, przyzwyczajone do panujących tam warunków. Poznaliśmy też nieco historii samej krainy oraz dowiedzieliśmy się dlaczego tamtejsza ludność nie lubi określania ich mianem "Eskimosów".Transport na Grenlandii jest skrajnie ograniczony ze względu na panujący tam klimat. Typowym i najczęściej spotykanym są sanie kierowane przez gromadę zahartowanych psów oraz człowieka, który nimi nawiguje. Krzysztof miał okazję nie raz odbyć przejażdżkę tego typu pojazdem, czego pierwszy rezultat możemy zobaczyć na kolejnym filmie.Kolejny film to następne wspaniałe widoki oraz opowieści. Tym razem nieco o powodach dlaczego na Grenlandii poluje się na foki i dlaczego stanowi to nieodłączny element inuickiego życia.To najprawdopodobniej najtrudniejszy klip z całej podróży. Podróż do małej wioski oddalonej o kilka godzin drogi stanowiła niemałe wyzwanie z powodu silnego wiatru i padającego śniegu. Dopiero ten film ukazuje prawdziwe oblicze Grenlandii, z jakim codziennie borykają się ludzie tam mieszkający.Ten materiał jest nieco inny od pozostałych - został zrealizowany bowiem w części podobnie do sponsorowanych projektów Krzysztofa. Opowiada on o podróży i poznawaniu innych kultur. Każdy bowiem żyje w nieco innej rzeczywistości i ta rzeczywistość jaką na co dzień spotykają mieszkańcy Grenlandii jest dla Europejczyków naprawdę niesamowita i szalenie trudna. Działa to oczywiście w także drugą stronę - coś co jest dla nas całkowicie normalne, dla innych stanowić może zupełnie coś niewyobrażalnego.Ostatni materiał Krzysztofa Gonciarza z Grenlandii stanowi podsumowanie całej wycieczki i powrót na Islandię, skąd udał się on wraz z Kasią do Japonii. Ponownie mieliśmy okazję zobaczyć przedzieranie się przez zaspy śnieżne za pomocą wyszkolonych psów oraz piękne widoki.Nie mamy wątpliwości, że to była naprawdę profesjonalna seria, która nie mogłaby powstać bez wsparcia patronów, którzy regularnie wpłacają Krzysztofowi określoną sumę pieniędzy.

Co sądzicie o wyprawie Krzysztofa Gonciarza na Grenlandię? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.