Kruszwil stanie przed sądem w sprawie pobicia mężczyzny

Kruszwil stanie przed sądem w sprawie pobicia mężczyzny

Kruszwil swoją karierę YouTubera rozpoczynał wraz z Kamerzystą, który jak wiadomo, obecnie przebywa w zakładzie karnym. Czy Marka czeka taki sam los?


Jak informują media, 2 stycznia 2020 roku Kruszwil wraz ze swoją ekipą filmową próbował nagrać materiał w jednym ze sklepów sieci Społem. Pracujące tam ekspedientki nie wyraziły na to zgody, a w ich obronie stanął 66-letni Edward N., który chwilę potem miał zostać uderzony przez patoinfluencera, w wyniku czego stracił przytomność.Z uzyskanych informacji wynika, że mężczyzna jeszcze kilka dni odczuwał ból. Cztery miesiące później, a dokładniej 9 maja 2020 roku Edward N. zmarł. To jego żona złożyła akt oskarżenia wobec Kruszwila, argumentując że zdarzenie mogło mieć wpływ na niespodziewaną śmierć jej męża. O czekającej YouTubera rozprawie poinformował we wpisie na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.Po rozprzestrzenieniu się informacji w mediach w całym kraju, YouTuber skomentował sprawę słowami, że wydarzenia są nieprawdziwe i stawiają jego osobę w negatywnym świetle. Dzień po nagłośnieniu sprawy, twórca na transmisji na żywo przedstawił rzekomy dowód świadczący o jego niewinności.


avatar

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.