Kruszwil z filmem z okazji rocznicy istnienia kanału

Kruszwil z filmem z okazji rocznicy istnienia kanału

Opinie o wizerunku jaki kreuje w sieci Marek Kruszel są skrajnie podzielone. Nie zmienia to jednak faktu, że kanał ten wniósł na polską scenę YouTube powiew świeżości i przy okazji dokonał czegoś przełomowego. Minął właśnie rok od "narodzin" Lorda Kruszwila. 


Nie od dziś wiadomo, że twórczość publikowana na tytułowym profilu to czysta satyra i nie można jej brać w żaden sposób na poważnie. Mimo tego wiele osób nawet teraz nie do końca zdaje sobie z tego sprawę i to w głównej mierze dzięki nim Kruszwil jest na takiej, a nie innej pozycji. Kontrowersyjność od zawsze budziła zainteresowanie i podobnie było w tym przypadku - wyśmiewanie się z niemajętnych ludzi i nadmierne ukazywanie swojego bogactwa okazało się idealnym pomysłem na odniesienie sukcesu.

Duża część użytkowników z miejsca zaczęła krytykować materiały Marka i masowo je udostępniać. Nie wiadomo czy sam twórca, jak i osoby odpowiedzialne za wykreowanie wizerunku Lorda przewidywały z początku aż taki rozgłos, ale udało się - i to z wielkim przytupem. Filmy momentalnie zaczęły zbierać coraz więcej wyświetleń, a Kruszwil stał się w mgnieniu oka rozpoznawalny.

W tym momencie warto przypomnieć sobie premierowy klip, który ukazał się dwa dni po założeniu kanału. Zamienianie wodę w whisky zapoczątkowało "karierę" Marka.Od chwili premiery powyższego materiału minął rok i nie sposób nie wspomnieć o liczbach. które tak naprawdę są symbolem popularności Lorda Kruszwila. Mowa tu przecież o ponad 1,6 mln. subskrypcji zdobytych w niecały rok (!), co na polskiej scenie jeszcze nigdy nie miało miejsca. Ponadto materiały znajdujące się na kanale obejrzane zostały ponad 127 mln. razy, co też jest niezłym wynikiem. Najpopularniejszy z nich ma już ponad 3 miliony odsłon.Marek postanowił stworzyć specjalny materiał z okazji roku istnienia profilu. Jak pewnie się domyślacie - nie jest to zwyczajny film z podziękowaniami. Zresztą, zobaczcie sami.Samemu Kruszwilowi oraz wszystkim, którzy do kanału przyłożyli rękę gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.