Hakerzy wykradli dane HBO! Mają Grę o Tron?

Hakerzy wykradli dane HBO! Mają Grę o Tron?

Cyber ataki to w dzisiejszych czasach coraz poważniejszy problem. Często możemy usłyszeć w mediach o internetowych przestępstwach dokonywanych na naprawdę ogromną skalę. Tym razem ofiarą padło HBO, które ograbione zostało z ponad 1,5 TB danych.

Kilka dni temu bardzo głośno zrobiło się na temat cyberprzestępstwa polegającego na wykradnięciu z baz HBO ogromnej ilości danych - mowa jest o około 1,5 TB, w co wchodzi mnóstwo filmów i seriali, głównie tych, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. W skład łupu zalicza się podobno nieopublikowany odcinek Gry o Tron. Ciężko jednak określić, czy to prawda. Na stronie stworzonej przez hakerów żaden odnośnik nie działa - powodem może być zbyt dużo przekierowań, lecz równie dobrze linki mogą być fałszywe.Osoby, które przeprowadziły atak nieustannie jednak przekonują o prawdziwości swoich działań poprzez chociażby udostępnienie danych ludzi pracujących w HBO - na światło dzienne wyciekły loginy i hasła ważnych pracowników firmy oraz inne tajne dane. Na rozwój sprawy z pewnością musimy poczekać przynajmniej jeszcze kilka dni - może odnośniki zaczną działać i każdy będzie miał dostęp do przedpremierowego odcinka Gry o Tron. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.