Pamiętacie kosmiczny konkurs SciFuna i AdBustera? Coś poszło nie tak...

Pamiętacie kosmiczny konkurs SciFuna i AdBustera? Coś poszło nie tak...

Lot w kosmos to bardzo poważna i kosztowna sprawa. Jakiś czas temu taką możliwość zyskali widzowie braci Hoffman, którzy wzięli udział w konkursie sponsorowanym przez Philips Polska. Niestety coś poszło nie tak i organizatorzy przestali dawać jakikolwiek znak życia uczestnikom konkursu, oraz powiązanym YouTuberom.


O jaki konkurs w ogóle chodzi? Sprawa jest dość stara, ponieważ akcja ma ponad 2 lata. Wszystko zostało zapowiedziane 18 listopada 2014 roku w filmie "Sens Kolonizacji Kosmosu + Konkurs". Uczestnik miał za zadanie zaprezentować w 60 sekundowym filmie jak łamie prawa fizyki. Wszystko wyglądało na prawdę porządnie. Zapewnione badania i szkolenia, szczegółowe informacje na temat akcji oraz znany i szanowany sponsor. Widać, że AdBuster oraz SciFun byli podekscytowanie faktem, że to akurat ich widzowie odbędą lot w kosmos. Niestety, realia są inne...Zwycięzca od dłuższego czasu wybrany, widzowie dawno zapomnieli o konkursie, YouTuberzy nie mogą się doczekać, aż widz wyleci w kosmos, a Philips milczy. Krystian, bo tak nazywa się szczęściarz, który prawdopodobnie opuści planetę ziemię, nie otrzymuje odpowiedzi na maile od organizatorów konkursu. SciFun był zapewniany, że na przełomie roku 2015/2016 samolot będzie gotowy na pierwsze testy i loty, a realia są takie, że budowa tego statku powietrznego została wstrzymana z nieokreślonych bliżej powodów.Nie mogło zabraknąć zdania Adbustera, który również był ambasadorem konkursu. A jego wypowiedź brzmia tak:
Ciekawy list otwarty do Philips Polska, zadający dość konkretne pytanie. Pamiętacie Misję Kosmos? Pewnie jesteście ciekawi finału akcji. My też.Naszym zdaniem Adbuster i SciFun zachowali się bardzo fair względem swoich widzów i nie zamietli sprawy "pod dywan". To się chwali, my zaś czekamy na odpowiedź ze strony Philipsa.


Jeśli będą jakiekolwiek nowe informacje związane z tą sprawą to z pewnością zaktualizujemy ten artykuł


A co Wy sądzicie o felernym konkursie? Braliście może w nim udział? Piszcie w komentarzach!


Zobacz także:

Remigiusz Maciaszek z własną książką!

TOP10 najpopularniejsze filmy na świecie w 2016 r.

TOP10 najlepiej zarabiających YouTuberów na świecie

Weź udział w naszym konkursie i zgarnij najnowsze Call of Duty! 

EDIT 23:05 - Philips oficjalnie ustosunkowało się do listu wystosowanego przez SciFun'a:


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl