Konto steam YouTubera zhakowane! Czy to OurMine?

Konto steam YouTubera zhakowane! Czy to OurMine?

Większość z nas myślała, że to koniec ataków hakerskich ze strony OurMine, lecz nic bardziej mylnego. Kolejną osobą, która ucierpiała przez hakerów jest Bonkol, znany i lubiany YouTuber oraz streamer. Tak nam się może przynajmniej wydawać...Bonkol to członek Teamu Nvidia oraz ekipy JaRock.pl. Dziś po raz kolejny stracił swoje konto na Steam. Wcześniej osoba tylko wyzywała znajomych twórcy poprzez wiadomości czy grała w gry. Natomiast dziś użytkownik zmienił nazwę, opis oraz avatar na OurMine. Czy to faktycznie popularna grupa hakerów przeprowadziła atak?
bonki EDIT #3 - Wszystkie nazwy od "Bonkol" w górę, zostały zmienione po kradzieży konta tego twórcy!

Niestety nie ma na to żadnych dowodów, że to akurat OurMine ukradło konto, a nie osoba podszywająca się pod grupę. Z samego ataku dowiadujemy się jeszcze jednej, ciekawej rzeczy. Otóż osoba która włamała się na konto YouTuberowi, twierdzi że kupuje on subskrypcje na YouTube.


bonofkmine

Pamiętajcie o jednym. Nie można wierzyć tym ludziom na słowo. Nie wiemy czy jest to prawda. To wie tylko Bonkol, więc nie wyciągajcie pochopnych wniosków.


AKTUALIZACJA ORAZ SPROSTOWANIE:


 

EDIT #1 - 21:57:


Na swoim live SouShibo zrobił tabelkę, w której przeliczana jest ilość wyświetleń kanału przypadająca na jednego subskrybenta. Jak widać, oskarżenia pod adresem Bonkola na jego koncie steam były raczej zmyślone. Trzeba przyznać, że wyszło to dość zabawnie:


Bonkol live


8355_10206955701508881_1927381195588969582_n


 PS Tak, też oglądamy tego live'a! :D


EDIT #2 - 22:30: No i wszystko zostało wyjaśnione. W swoim najnowszym materiale sprzed chwili, Bonkol opisuje całą sprawę, odwołując się do naszego artykułu. Pamiętajcie, że nasz wpis nie miał na celu wywołać jakiejkolwiek dramy - w tym wypadku posłużyliśmy się jedynie sreenami, które przedstawiają prawdziwe konto twórcy, lecz po jego zhackowaniu. Wszystko co tam więc widzicie, przygotowała zupełnie inna osoba, a informacja o tym, że Bonkol rzekomo kupuje suby jest jedną wielką nieprawdą. Wiedzielibyście o tym wcześniej, lecz twórca niestety nie przeczytał naszej wiadomości. Tak czy inaczej, sprawa została już wyjaśniona! Koniecznie zapoznajcie się z poniższym materiałem:Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl