Konto Andrzeja Dudy na TikToku zostało ukryte

Konto Andrzeja Dudy na TikToku zostało ukryte

Konto społecznościowe prezydenta Polski - Andrzeja Dudy - na platformie TikTok zmieniło ostatnio status na "prywatne". Sprawia to, że nie możemy zobaczyć już treści, które znajdują się na tym profilu.


W drugiej połowie marca zeszłego roku prezydent Polski dołączył do społeczności TikTok. Niestety nie obyło się to bez kontrowersji, ponieważ żartobliwy charakter działalności Andrzeja Dudy zbytnio nie przyjął się w czasie pandemii. Dziennikarze zarzucili mu brak powagi w trudnych dla całego świata chwilach.

Pierwszy filmik na profilu prezydenta miał na celu zaproszenie użytkowników TikToka na organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji turniej e-sportowy o nazwie Grarantanna Cup. Andrzej Duda w żartach nawiązał do zbliżających się w tamtym czasie egzaminów szkolnych, takich jak test ósmoklasistów oraz maturę. Jednak krótko po swojej kampanii prezydent przestał zamieszczał treści na swoim profilu.Konto Andrzeja Dudy na TikToku zebrało 379,3 tys. obserwujących, a także blisko 900 tys. polubień. Nie jest to zbyt imponujący wynik patrząc na jego inne profile społecznościowe - Twitter (1,3 mln obserwujących), Facebook (784 tys. obserwujących).

Jak niedawno zauważono, konto prezydenta Andrzeja Dudy na TikToku zostało ukryte, czyli zmieniono jego status na "prywatne". Oznacza to, że nie można już zobaczyć zawartych na nim treści.

Jak możemy przeczytać na portalu Wirtualnemedia.pl, biuro prasowe Kancelarii Prezydenta RP wyjaśniło tę sytuację:
Założenie konta na platformie TikTok przez kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudę miało na celu promocję turnieju gier komputerowych, który został zorganizowany dla dzieci przez Ministerstwo Cyfryzacji. Z chwilą zakończenia kampanii wyborczej zaprzestano użytkowania konta.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.