Koniec wsparcia dla popularnej klawiatury Androida!

Koniec wsparcia dla popularnej klawiatury Androida!

Swojego czasu mobilna klawiatura Swype była prawdziwą rewolucją w świecie smartfonów, biorąc pod uwagę technikę wprowadzania tekstu. Jej silna pozycja z czasem jednak malała, a sami twórcy zaczęli zajmować się także innymi projektami. Wszystko to sprawiło, że wsparcie dla aplikacji właśnie przestało istnieć, a ona sama pewnie już wkrótce zniknie ze sklepu Google Play.


Swype oferował nowatorską na swoje czasy technikę wprowadzania tekstu. Z jej pomogą nie musieliśmy nawet odrywać palca od ekranu, gdy chcieliśmy coś napisać, co wielu osobom znacznie poprawiało komfort pisania. Wiele osób zaczęło pisać także szybciej. Bito nawet rekordy świata w pisaniu wiadomości tekstowej przy użyciu właśnie tego typu aplikacji.

Z czasem jednak o programie zaczęło robić się znacznie ciszej, pojawiały się także inne ułatwienia dla wprowadzania tekstu. Spółka Nuance Communications zaczęła pojawiać się w innych rejonach technologii i dziś zajmować ma się głównie obszarami związanymi ze sztuczną inteligencją. Raczej nowych aplikacji mobilnych prędko od nich nie uświadczymy.Póki co aplikacja nadal dostępna jest do zakupu w cenie 4,79 zł, ale wszyscy powinni być przygotowani na to, że już wkrótce może ona stamtąd zniknąć. Alternatyw nie brakuje ze SwiftKey na czele, niemniej większości jeszcze sporo brakuje do ideału jakim dla wielu był właśnie klasyczny Swype Keyboard.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.