Kolejne konwertery YouTube do mp3 z poważnymi problemami!

Kolejne konwertery YouTube do mp3 z poważnymi problemami!

Walka wytwórni muzycznych ze stronami umożliwiającymi zgrywanie muzyki z platformy YouTube nadal trwa. Niedawno byliśmy świadkami zamknięcia jednego z najpopularniejszych konwerterów w sieci. Jak się okazuje, na nim się jednak nie skończyło. 


Na początku ubiegłego miesiąca głośno w sieci było o zamknięciu portalu YouTube-MP3.org, który do tej pory stanowił jeden z największych konwerterów dostępnych w Internecie. Artykuł na ten temat możecie znaleźć w tym miejscu. Już wtedy wiadomo było, że na tym pojedynczym incydencie się nie skończy - organizacja RIAA poprzez specjalny dokument wysłany do urzędu Przedstawiciela USA ds. Handlu zapowiedziała dalszą walkę z konwerterami.Oprócz wspomnianego już YouTube-MP3.org, RIAA chwali się tym, że udało się jej doprowadzić do zamknięcia kilku innych tego typu stron. Podkreśla także, że w sieci dostępnych jest jeszcze kilka usług, które wśród internautów są naprawdę popularne i stanowią realne zagrożenie dla branży muzycznej. Mowa tutaj chociażby o Mp3juices (1,7 mld wizyt w ubiegłym roku), Convert2mp3 (2,3 mld wizyt) czy Savefrom (2,7 mld wizyt).

Organizacja na pewno będzie robić wszystko, co w jej mocy, aby zlikwidować jak najwięcej konwerterów. Czy jednak tego typu działania to nie jest trochę walka z wiatrakami? Oczywiście, można próbować unicestwić coraz więcej platform, lecz na pewno nie da się usunąć ich wszystkich.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.