Kolejne konwertery YouTube do mp3 z poważnymi problemami!

Kolejne konwertery YouTube do mp3 z poważnymi problemami!

Walka wytwórni muzycznych ze stronami umożliwiającymi zgrywanie muzyki z platformy YouTube nadal trwa. Niedawno byliśmy świadkami zamknięcia jednego z najpopularniejszych konwerterów w sieci. Jak się okazuje, na nim się jednak nie skończyło. 


Na początku ubiegłego miesiąca głośno w sieci było o zamknięciu portalu YouTube-MP3.org, który do tej pory stanowił jeden z największych konwerterów dostępnych w Internecie. Artykuł na ten temat możecie znaleźć w tym miejscu. Już wtedy wiadomo było, że na tym pojedynczym incydencie się nie skończy - organizacja RIAA poprzez specjalny dokument wysłany do urzędu Przedstawiciela USA ds. Handlu zapowiedziała dalszą walkę z konwerterami.Oprócz wspomnianego już YouTube-MP3.org, RIAA chwali się tym, że udało się jej doprowadzić do zamknięcia kilku innych tego typu stron. Podkreśla także, że w sieci dostępnych jest jeszcze kilka usług, które wśród internautów są naprawdę popularne i stanowią realne zagrożenie dla branży muzycznej. Mowa tutaj chociażby o Mp3juices (1,7 mld wizyt w ubiegłym roku), Convert2mp3 (2,3 mld wizyt) czy Savefrom (2,7 mld wizyt).

Organizacja na pewno będzie robić wszystko, co w jej mocy, aby zlikwidować jak najwięcej konwerterów. Czy jednak tego typu działania to nie jest trochę walka z wiatrakami? Oczywiście, można próbować unicestwić coraz więcej platform, lecz na pewno nie da się usunąć ich wszystkich.

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Trwa charytatywny stream Ja,Paczka - zebrano już ponad 50 tysięcy złotych!

Krzysztof Gonciarz wystawi na WOŚP niezwykle wartościowy przedmiot!

Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Charytatywny stream Ekipy Fantasy wystartował! Do 15 zebrali ponad 10 tysięcy złotych

Ile rozmów dziennie prowadziliśmy? Podsumowanie Messengera w 2017 roku

Tajemnicze zmiany na kanale Boxdela. Co mogą oznaczać?