Kolorowe komentarze już wkrótce na Facebooku?

Kolorowe komentarze już wkrótce na Facebooku?

Ostatnio często możemy usłyszeć o kolejnych zmianach na Facebook, jednak nie chodzi tu o nowości, a kolejne "upiększenia" strony. Miesiąc temu pisaliśmy o rezygnacji z niebieskiej belki i dodaniu okrągłych zdjęć profilowych, a za niedługo wprowadzone zostaną kolorowe komentarze.




Według serwisu The Next Web Facebook testuje kolejną zmianę graficzną na aplikacji mobilnej, a testy przeprowadzane są standardowo na wąskim gronie osób. Tak jak od dawna możemy podłożyć kolorowe tło pod nasze posty na tablicy, tak teraz wprowadzona będzie możliwość pokolorowania swojego komentarza, a także zmienienia jego czcionki w konkretnym wpisie. Użytkownicy niezbyt ochoczo wyrazili się na temat aktualnej zmiany. Ich zdaniem kolorowe komentarze przypominają opcję wprowadzoną na Myspace w 2000 roku.



Podczas rozmowy z Wirtualnemedia.pl Anna Robotycka, partner zarządzający w FaceAddicted również oceniła ową zmianę graficzną negatywnie:
Jak ocenić prowadzone testy kolorowych komentarzy oprócz tego, że wyglądają brzydko? Można z lekkim dystansem powiedzieć, że teraz znaczenie kolorów i terapia kolorem może nabrać zupełnie nowego znaczenia. Zachowując jednak więcej powagi to warto podkreślić, że tego typu zabiegi są ewidentnie skierowane do młodszej grupy użytkowników. Pamiętajmy, że Facebook traci w tej grupie odbiorców w krajach zachodnich i w USA. „Kolorowanki” nie będą zmieniać odbioru serwisu przez osoby starsze (choć tak, owa feeria barw jest irytująca), a mogą przyciągać dzieciaki. Choć zazwyczaj FB uwielbia każdy element monetyzować to mam nadzieję, że ta nowość nie będzie na sprzedaż. Choć zapewne np. Coca-Cola ucieszyłaby się mając wyłączność na czerwone komentarze na Facebooku

Nie od dziś wiadomo, że serwis Facebook odwiedza coraz mniej osób. Jednym z powodów jest fakt, że spora część młodzieży przenosi się na inne platformy takie jak Snapchat czy Instagram. Obecnie można zauważyć, że platforma Marka Zuckerberga robi wszystko co może, aby sprowadzić więcej osób. Jednakże poprzez kolorowe posty i komentarze, a także nowe animacje (np. Harrego Pottera i xoxo) sprowadza głównie młodszych użytkowników. Starsze grono odbiorców nie uznaje takiego rozwiązania, twierdząc że lepiej wprowadzić jakieś funkcje ułatwiającą korzystanie z serwisu.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.