Kolejny kultowy mem trafił na sprzedaż. Cena robi wrażenie

Kolejny kultowy mem trafił na sprzedaż. Cena robi wrażenie

Do sprzedaży trafił właśnie mem "side-eying Chloe", który bez wątpienia można uznać za kultowy. Można go kupić w formie NFT za równowartość około 600 tys. złotych.


Tokeny NFT są obecnie niezwykle popularne. Memy czy inne cyfrowe pliki sprzedają się w tej formie bardzo dobrze i co najważniejsze - za duże pieniądze. Ludzie są w stanie zapłacić majątek za prawa do konkretnego dzieła, nawet tego wirtualnego.

Teraz do sprzedaży trafił mem "side-eying Chloe", którego raczej nie trzeba przedstawiać. Zresztą, spójrzcie poniżej:

Źródło: YouTube


Jest to klatka z filmu nagranego przez mamę dziewczynki. Chloe Clem zrobiła charakterystyczną minę po tym, jak dowiedziała się na wieść o podróży do Disneylandu. Materiał pochodzi z 2013 roku - teraz Chloe ma już 10 lat i pieniądze ze sprzedaży NFT mają zostać przeznaczone na jej edukację. Mem wyceniony został na 5 Ethereum czyli około 600 tys. złotych.Oczywiście to nie pierwszy raz, kiedy ktoś sprzedaje mema. Takie sytuacje mają miejsce regularnie i skala tego zjawiska dynamicznie rośnie. Nic w tym dziwnego - o NFT słyszy się bowiem coraz częściej.

 

Co sądzicie o NFT? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.