Kolejny hit tego roku już wkrótce prześcignie Gangnam Style!

Kolejny hit tego roku już wkrótce prześcignie Gangnam Style!

Ten rok przyniósł wiele zmian w czołówce najpopularniejszych filmów na YouTube. Jeszcze kilka miesięcy temu pierwsze miejsce zajmowało "Gangnam Style", później "See You Again", a teraz lider jest już zupełnie inny. Tegoroczne hity pobijają wszelkie rekordy i w bardzo szybkim czasie dostają się do czołówki najczęściej oglądanych filmów na YouTube.


W sierpniu tego roku pisaliśmy o wielkiej zmianie - hit "Despacito" w rekordowo krótkim czasie wspiął się na sam szczyt listy najpopularniejszych filmów w serwisie YouTube. Niezwykłe jest to, że klip został wrzucony do sieci w pierwszej połowie stycznia, a już niecałe 8 miesięcy później pobił wszystkie inne filmy pod względem liczby wyświetleń.

Tutaj możecie obejrzeć klip do piosenki "Gangnam Style":


Pierwszym utworem, który na YouTube zdobył ponad miliard wyświetleń był "Gangnam Style". Od tego czasu zajmował on zaszczytne - pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych filmów na YouTube. Zmieniło się to dopiero w tym roku, a dokładniej w lipcu. Przebił go klip "See You Again", a chwilę później wcześniej wspomniane Despacito. Teraz naszedł czas na kolejną zmianę. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że na początku nadchodzącego roku, klip do piosenki "Shape of You" od Eda Sheerana wyprzedzi "Gangnam Style" i zajmie 3 miejsce na podium najczęściej oglądanych filmów na YouTube. Co ciekawe, hit ten powstał w tym samym miesiącu co "Despacito". Oznacza to, że dwa tegoroczne utwory w bardzo szybkim tempie pobijają wszystkie rekordy i możliwe, że w niedalekiej przyszłości będą zajmowały dwa pierwsze miejsca na wcześniej wspomnianej liście.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk "Shape of You":


"Shape of You" zdobywa dziennie średnio około 9 milionów wyświetleń, a do przebicia "Gangnam Style" potrzeba mu jeszcze 105 milionów. Biorąc pod uwagę średnią ilość wyświetleń każdego dnia, potrzeba mu jeszcze około 11 dni, by dostać się na 3 miejsce w rankingu popularności. Oczywiście wszystko potrwa nieco dłużej, bo hit PSY także zdobywa nowe wyświetlenia, ale już w znikomym tempie. Będzie to zdecydowanie ogromne wydarzenie, ponieważ oznacza to, że "Gangnam Style" spadnie z podium najczęściej oglądanych filmów na YouTube.

Zmiany w czołówce listy najpopularniejszych filmów na YouTube, które wywołały tegoroczne hity, są bardzo dobrym znakiem dla twórców oraz wszelkich wytwórni muzycznych. Oznacza to, że wkładając odpowiednio dużo pracy, można osiągnąć coś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe - miano najpopularniejszego filmu w serwisie YouTube. Ciekawe, jakie zmiany przyniesie nadchodzący rok 2018. Czy powstaną kolejne hity, które wprowadzą nowy porządek na wspomnianej wcześniej liście? Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać i obserwować jak poszczególne filmy będą się wspinały wzwyż listy najpopularniejszych filmów na YouTube.