Kolejni trenerzy CS:GO mogą zostać zbanowani

Kolejni trenerzy CS:GO mogą zostać zbanowani

Błąd w CS:GO - pozwalający na odblokowanie kamery - mógł być wykorzystywany przez kilkunastu innych trenerów. Część z nich przyznała się już do oszustwa.


Na początku września byliśmy świadkami ujawnienia skandalu w e-sportowym świecie. Jak się okazuje, trenerzy kilku drużyn wykorzystywali błąd umożliwiający odblokowanie kamery i obserwowanie poczynań przeciwników. Dzięki temu zawodnicy otrzymywali przewagę i wygrywali turnieje.

Wygląda na to, że sprawa jest jeszcze poważniejsza. Najnowsze dochodzenie wykazało, iż w oszustwo może być zamieszanych jeszcze kilkunastu trenerów. Kilku z nich przyznało się do nieetycznego zachowania.Niedługo możemy mieć więc do czynienia z nałożeniem kolejnych kar i banów. Na razie jednak nie znamy listy potencjalnych oszustów. Ta ma zostać ujawniona "niedługo". Poinformował o tym dziennikarz Duncan "Thorin" Shields.

 

Co sądzicie o skandalu na e-sportowej scenie CS:GO? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.