Kolejna FIFA najprawdopodobniej z nową nazwą

Kolejna FIFA najprawdopodobniej z nową nazwą

EA Sports dumnie dzieli się informacjami o milionach nowych graczy po premierze najnowszej części FIFA 22. Wśród licznych plotek związanych z przyszłością piłkarskiej gry na dość prawdopodobną wydaje się zmiana nazwy z FIFA na... no właśnie, na co?


Od oficjalnej premiery FIFA 22 minęły już ponad 2 tygodnie. W tym czasie studio EA Sports, odpowiedzialne za produkcję gier sportowych dla firmy Electronic Arts ogłosiło spektakularny sukces gry. Jednak w notatce prasowej wspomniano także o prowadzonych rozmowach z organizacją FIFA i wykorzystaniu jej nazwy.
Innym śladem, który może (lecz wcale nie musi) sugerować zmianę tytułu marki w przyszłości są znalezione w biurach patentowych wnioski złożone przez EA Sports. Do rejestracji trafiła nazwa EA Sports FC.

Warto zaznaczyć, że istnieje aż 29 gier z serii FIFA, z pominięciem serii FIFA World Cup, UEFA Euro, FIFA Manager itd. Przez wszystkie lata firma sygnowała swój piłkarski cykl marką FIFA z pojedynczymi modyfikacjami. Właśnie dlatego ciężko uwierzyć w możliwość zmiany nazwy po tak długim czasie.

 

Czy potencjalne EA Sports FC mogłaby zastąpić FIFĘ? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.