Kolejni polscy YouTuberzy zamieszani w aferę hazardową

Kolejni polscy YouTuberzy zamieszani w aferę hazardową

Od skierowania oświadczenia Valve Software w stronę portali hazardowych minęło już trochę czasu. Od tamtego momentu zaczęły wychodzić na światło dzienne zupełnie nowe fakty, które ujawniają związki poszczególnych YouTuberów z administratorami tego typu stron.


O wydarzeniu, które tak naprawdę rozpoczęło poważną walkę twórców Counter Strike: Global Offensive pisaliśmy tutaj. Okazało się wtedy, że pewni zagraniczni twórcy byli administratorami strony hazardowej, z której nagrywali różne materiały. Wygrywali na niej naprawdę kolosalne sumy i nie przyznawali się do tego, że wszystko to co robią, jest ustawiane. Pewien użytkownik postanowił dociec prawdy i wtedy rozpoczęła się batalia z tego typu stronami.


Parę dni temu pisaliśmy również o sprawie pomiędzy TheNitroZyniakiem oraz Mervo, który nagrał film, jakby rzekomo PompaTeam była właścicielem strony csbetgo.com. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy przekazać Wam informacje na temat trójki kolejnych YouTuberów, którzy podobno również wygrywali ustawiane loterie. Mowa tutaj o Kapim, Adryanie oraz Mixerze, którzy na początku roku wrzucili na swoje kanały filmy, na których wygrywają dużą sumę na samym końcu odcinka. Przez tyle czasu nikt się tym nie interesował, aż do teraz. Po ostatnich wydarzeniach użytkownik jestemmiszczu postanowił nagrać wideo, w którym upublicznia konwersacje YouTuberów. Przedstawia też dowody obciążające twórców i jak sam mówi - musiał to zrobić:
Przeciw wspomnianej wyżej trójce wystąpiła również osoba kryjąca się na YouTube pod nazwą "Okiem Fabiana". Twórca odwołał się do przedstawionych przez Miszcza dowodach i przyznał mu całkowitą rację oraz potępił ustawianie loterii i nagrywanie radości z wygranej:
Kilka godzin po opublikowaniu materiału Miszcza swoją odpowiedź nagrał Adryan, jeden z oskarżonych. Wyjaśnił całą sytuację zapewniając, że jest niewinny i zarzucając Miszczowi brak dowodów. Powiedział, że jego materiał nie był w żaden sposób ustawiony, a wygrana w pełni legalna i prawdziwa:
Swoją odpowiedź, tym razem w formie postu na Facebooku, napisał również Kapi, który przyznał się, że gdy tylko zgłosił się do niego przedstawiciel strony CSGO.best zgodził się na ustawianą wygraną. Przeprosił za to swoich widzów i podkreślił, że tego typu gry hazardowe niszczą człowieka oraz, że za film, w którym wygrał pokaźną sumę punktów nic nie otrzymał.


kapi

Po odpowiedziach dwójki YouTuberów kolejny filmik nagrał ponownie Fabian z kanału "Okiem Fabiana", w którym mówi o tym, że po opublikowaniu dowodów przeciwko wspomnianej wyżej trójce, oskarżeni zaczęli panikować i każdy z nich zrobił coś innego. Adryan nagrał film, w którym dementuje to, co przedstawił jestemmiszczu. Kapi natomiast przeprosił zapewniając, że nic nie otrzymał, a sam w komentarzu pisał jakie przedmioty dostał. Mixer za to blokował wszystkie negatywne komentarze:
Co sądzicie o tych twórcach i stronach hazardowych? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.