Kolejna edycja

Kolejna edycja "Ja, Paczka"!

Akcja charytatywna to coś, co w internecie jest dosyć częstym wydarzeniem, lecz za każdym razem nabiera ona w miarę duży rozgłos i po prostu się o nich mówi, bo dzięki nim dzieje się na świecie chociaż trochę więcej dobra. Zapewne nie raz mieliście okazję słyszeć o transmisjach na żywo, z których zebrane dotacje przeznaczane są na wybrany cel charytatywny. Niedługo rusza coś podobnego, lecz nieco na większą skalę. Przed Wami kolejna odsłona Ja, Paczka, dobroczynnej akcji członków ekipy Ja, Rock!


Wszystko to zorganizowane w ramach bardzo popularnego projektu Szlachetna Paczka, który od wielu lat zrzesza ludzi do pomocy innym. Dzięki tej akcji wiele osób podczas świąt Bożego Narodzenia nie czuje się samotnie i choć trochę są świadomi ludzkiej dobroci.

Rok temu do pomocy włączyła się ekipa streamerów Ja, Rock, którzy postanowili zorganizować charytatywną transmisję na żywo trwającą ponad siedemdziesiąt godzin. Wyznaczyli oni sobie określony pułap pieniężny (100 tys. zł) i postanowili wspomóc innych ludzi. Udało im się wtedy przekroczyć tę kwotę o prawie 50% i zebrać ok. 143 tys. zł. Szczegóły ubiegłorocznej akcji możecie zobaczyć w poniższej infografice, na której zestawione zostały jej najważniejsze aspekty:

Infografika przedstawiająca najważniejsze fakty dotyczące ubiegłorocznej odsłony akcji Ja, Paczka! przeprowadzonej przez streamerów z ekipy Ja, Rock! Infografika przedstawiająca najważniejsze fakty dotyczące ubiegłorocznej odsłony akcji Ja, Paczka! przeprowadzonej przez streamerów z ekipy Ja, Rock!


Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że w grudniu planowana jest premiera kolejnej odsłona tej akcji, tym razem na nieco większą skalę. Czas streamu zostanie wydłużony bowiem o 25 godzin, co daje aż 100 godzin bezustannej transmisji na żywo, podczas której zbierane będą pieniądze dla Szlachetnej Paczki. Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów, lecz już teraz jesteśmy bardzo zaciekawieni jak przyjmie się druga już edycja Ja, Paczka! 

Na stronach głównych streamerów pojawiła się wstępna notka odnoście akcji, która stanowiła także zachętę do współpracy. Taką informację zamieścił na swoim facebookowym profilu chociażby Rock:

Informacja dotycząca drugiej edycji akcji Ja,Paczka! zamieszczona na facebookowym profilu Rock Alone. Informacja dotycząca drugiej edycji akcji Ja,Paczka! zamieszczona na facebookowym profilu Rock Alone.

Śledziliście uważnie poprzednią odsłonę wydarzenia? Co o nim sądzicie? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.