Klawiter przez tydzień rozłożył i złożył smartfona 400 tys. razy. W końcu się zepsuł

Klawiter przez tydzień rozłożył i złożył smartfona 400 tys. razy. W końcu się zepsuł

Kuba Klawiter na swoim anglojęzycznym kanale Mrkeybrd rozpoczął 7 czerwca nietypową transmisję na żywo. Polegała ona na składaniu i rozkładaniu smartfona. Jesteście ciekawi po jakim czasie się zepsuł?


Blisko tydzień temu Klawiter postanowił przeprowadzić eksperyment z Samsungu Galaxy Z Flip 3, który jest jednym z telefonów opierających się na technologii składania. Wiele osób zastanawiało się do tej pory, jaka jest faktyczna wytrzymałość takiego rozwiązania i czy z czasem, nie zepsuje się zawias lub sam ekran takiego urządzenia. Klawiter, a właściwie Mrkeybrd, postanowił przeprowadzić transmisję na żywo, która miała trwać do momentu, aż wspomniany smartfon się nie zepsuje.

W teście pomagał mu magnetyczny sensor, który w czasie rzeczywistym zliczał wykonane cykle polegające na zamknięciu i otwarciu smartfona. Dziś 13 czerwca, czyli po 6 dniach trwania eksperymentu, smartfon przekroczył 400 tysięcy takich cykli, po czym częściowo się zepsuł. Usterce uległ zawias, który już po 300 tysiącach złożeń zaczął skrzypieć. Ostatecznie okazało się, że nie da się całkowicie rozłożyć oraz złożyć ekranu, choć sam telefon działał nadal poprawnie.Trzeba przyznać, że telefon wypadł naprawdę przyzwoicie, bowiem producent obiecuje 200 tysięcy złożeń, co przekłada się na ok. 5 lat użytkowania po 100 rozłożeń dziennie. W rzeczywistości, Kubie udało się podwoić ten wynik. Warto także pochwalić pomysł Klawitera oraz wszystkich zaangażowanych w ten projekt. Transmisje ze składania "Flipa" oglądały tysiące widzów ciekawych tego, kiedy w końcu zepsuje się Samsung. Jesteście zaskoczeni tym wynikiem?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.