Kiedy publikować filmy na YouTube?

Kiedy publikować filmy na YouTube?

Kiedy publikować filmy na YouTube ?


Jest to chyba jedno z najczęstszych pytań zadawanych YouTuberom i wpisywane w przeglądarkę. Pytanie właściwie łatwe, ale odpowiedzi jest miliard, jak nie więcej.


Jest wiele narzędzi, które rzekomo są w stanie opracować i podać idealny czas na wrzucenie i opublikowanie filmu na YT, ale prawda jest taka, że są to nie za dobre obliczenia. Programy te nie biorą danych z dłuższych okresów, a z krótkich. My sami, pracujemy na YouTube i mamy dostęp do analityki filmów. Uważamy jednak, że nie da ona nam odpowiedzi na powyższe pytanie, ponieważ jest to tylko jeden kanał.


Frederator Network użyło do swoich obliczeń 1.300 kanałów, liczące sobie wspólnie 120,000,000 wyświetleń miesięcznie. Dzięki takiej liczbie możemy dać dokładniejszą odpowiedź. Zanim przejdziemy do sedna sprawy, na początek podam kilka statystyk: 65% widzów jest płci męskiej, 80%  ma od 13 do 34 lat oraz 40% oglądających filmy na YT pochodzi z USA.


Na tej podstawie Frederator Network obliczyło najlepsze dni i godziny publikacji.


Najlepsze godziny publikacji:


Poniedziałek: 14-16


Wtorek: 14 – 16


Środa: 14 -16


Czwartek: 12 – 15


Piątek: 12 – 15


Sobota: 9 – 11


Niedziela: 9 – 11


W tygodniu są to z reguły godziny w których młodzież  czy dorośli wracają ze szkoły lub pracy. Siadają do obiadu i później chwilka przerwy przed monitorem. Na własnym przykładzie wiemy, że chodząc do szkoły, są to godziny w których spędzamy ten czas przed ekranem komputera bądź telewizji.


Najlepsze dni na publikacje:


Poniższa statystyka nie jest specjalnie zaskakująca. Poniedziałki, wtorki i środy są dla większości dniami w których każdy ma najwięcej pracy i najmniej czasu poświęca na oglądanie śmiesznych filmików z kotami na YouTube. Zaś od czwartku do niedzieli ma się więcej luzu i można pozwolić sobie na takie rzeczy jak obejrzenie ostatniego odcinka ulubionego Vlogera czy też nową serię gier. Warto zaznaczyć jednak, że w czwartek jak i piątek, film najlepiej wrzucić nieco wcześniej niż w poprzednich dniach roboczych. Mimo tego weekend wygrywa z wcześniejszymi dniami. To właśnie niedziela jest najlepszym dniem na opublikowanie filmu i tu nie trzeba nic dodawać.


Wykres obrazujący oglądalność w poszczególne dni jak i średnią oglądalność w stosunku do całego tygodnia:
youtube-sample-viewership-frederator Viewership - oglądalność, Avarage - średnia, dni tygodnia kolejno od niedzieli do soboty.

Czyli podsumowując najlepiej opublikować swój film w niedzielę pomiędzy 9 – 11. Wtedy jest najwięcej użytkowników i maszyneria YT zaindeksuje najlepiej film.


A wy w który dzień i o której oglądacie filmy na YT?


Za tydzień zapraszamy na artykuł o dniach najlepszej monetyzacji filmów na YT, na podstawie obliczeń Frederator Network.


Polub nas na Facebooku i nie przegap żadnego artykułu. Kliknij tutaj, aby przejść do fanpage’a.Źródło: Frederator Network

avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu