W Katowicach ruszają studia e-sportowe!

W Katowicach ruszają studia e-sportowe!

Katowice to chyba najpopularniejsze miasto w naszym kraju, jeśli chodzi o elektroniczny sport - od dobrych kilku lat odbywa się tam chociażby prestiżowa impreza Intel Extreme Masters. To jednak nie wszystko.


Okazuje się, że jedna z tamtejszych uczelni postanowiła zainwestować w tę rozwijającą się dziedzinę sportu i otworzyć rekrutację na podyplomowy kierunek o nazwie Zarządzanie e-sportem. Mowa o Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Same studia realizowane są w trybie niestacjonarnym i trwają dwa pełne semestry. Nauka odbywać się będzie w systemie sobotnio-niedzielnym a koszt jednego semestru to 1600 złotych.
Celem stawianym przed studiami podyplomowymi "Zarządzanie e-sportem"  jest zwiększenie wiedzy i umiejętności słuchaczy w zakresie funkcjonowania rynku e-sportowego, organizacji w nim uczestniczących, procesu treningowego, organizacji wydarzeń e-sportowych i wielu innych aspektów wskazujących na potrzebne zasoby i sposoby ich wykorzystania w procesie zarządzania. - opis kierunku

AWF w Katowicach to kolejna uczelnia otwierająca się na e-sport


Co ciekawe, zajęcia nie będą prowadzone tylko przez typowych wykładowców, lecz także przez przedstawicieli przeróżnych e-sportowych organizacji. Zarząd uczelni na ten moment nie może określić czy tego typu kierunek zostanie zaimplementowany na stałe - wszystko zależy od liczby zainteresowanych uczniów.

Inauguracja roku akademickiego będzie miała miejsce 6 października. W jej ramach przeprowadzona zostanie specjalna konferencja oraz mecze pokazowe w FIFĘ. Regularne zajęcia rozpoczną się w listopadzie.

Źródło: AWF Katowice

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.