Kanał Sportowy z rekordowym wynikiem finansowym

Kanał Sportowy z rekordowym wynikiem finansowym

Kanał Sportowy działa na YouTube od 2020 roku. Jak informuje serwis Wirtualne Media, inicjatywa polskich dziennikarzy sportowych zanotowała w 2021 roku ponad 11 mln złotych przychodów oraz 1,6 mln zysku netto. Krzysztof Stanowski postanowił to skomentować. 


Kanał Sportowy jest jednym z większych projektów na polskim YouTube, w którego działalność na samym początku zainwestowano spore pieniądze. Twórcy kanału regularnie nawiązują współprace reklamowe, co widoczne jest praktycznie na każdej transmisji Kanału Sportowego. Przy projekcie pracuje już także ponad 50 osób. W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki finansowe kanału. Zysk inicjatywy w ubiegłym roku poszedł w górę ze 170 tysięcy złotych do 2,25 mln złotych.

 Wynik postanowił skomentować jeden z założycieli Kanału Sportowego - Krzysztof Stanowski. Dziennikarz na swoim Twitterze podsumował, że przychody wzrosły o 339%, a zysk o 1200% względem poprzedniego okresu. Krzysztof zapowiedział przy tym, że 2022 rok będzie "dużo, dużo lepszy".

Źródło: Wirtualne Media

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.