Kanał Sportowy usuwa filmy z Hardkorowym Koksem. Chodzi o nielegalne substancje

Kanał Sportowy usuwa filmy z Hardkorowym Koksem. Chodzi o nielegalne substancje

W środę 24 sierpnia Kanał Sportowy poinformował za pomocą krótkiego wpisu o definitywnym końcu współpracy z Robertem Burneiką. Filmy z gościnnymi wystąpieniami Hardkorowego Koksa zostały usunięte. 44-latkowi zarzucono sprzedawanie nielegalnych w Polsce produktów.


Znany z programu „Nie ma lipy!” na TVN Turbo kulturysta oraz zawodnik MMA, Robert Burneika, do tej pory był dość lubianą osobowością w sieci. Hardkorowy Koksu przez ostatnie miesiące prowadził owocną współpracę z Kanałem Sportowym, gdzie występował m.in. w cyklu „Hejt Park”, czy „Hardkorowy Koksu FM”. W swoich wypowiedziach litewski kulturysta często wspominał o preparatach, które sprzedaje w swoim sklepie internetowym.

Okazuje się, że część z substancji omawianych podczas odcinków na żywo, od dawna pozostaje zakazana w sprzedaży na terenie Polski. Mimo tego, Koksu wielokrotnie zachwalał te produkty oraz przypisywał im niepotwierdzone cechy – takie jak brak efektów ubocznych po spożyciu.

Kryptoreklamę szkodliwych specyfików zabronionych w Polsce, po raz pierwszy wytknął Burneice jeden z widzów programu na żywo „Hejt Park”, podczas którego zadzwonił do studia, a następnie wspomniał kulturyście o jego zakłamaniu. Robert ominął jednak dyskusję i jedynie zwyzywał dzwoniącego widza.Oliwy do ognia dorzucił we wtorek twórca kanału „Nie wiem, ale się dowiem!”, który udowodnił przypuszczenia telewidza. Podczas 23-minutowego materiału twórca opisał manipulacje pojawiające się w programach Kanału Sportowego z udziałem Hardkorowego Koksa, a także przedstawił oficjalne przepisy odnoszące się do legalności reklamowanych preparatów z kategorii Sarmy.

Ostatecznie, Kanał Sportowy postanowił ustosunkować się do zaistniałej sytuacji, publikując informację na swoich profilach społecznościowych:


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.