Kamerzysta wychodzi na wolność

Kamerzysta wychodzi na wolność

Podczas piątkowej rozprawy sąd zdecydował o zwolnieniu Kamerzysty z aresztu. Jak informuje Radio Szczecin, YouTuber miał przy tym usłyszeć kolejny zarzut.


Piątkowa rozprawa w głośnej sprawie z udziałem Kamerzysty była pod wieloma względami przełomowa. W jej czasie przemawiał niepełnosprawny chłopak, nad którym to znęcał się swego czasu na filmie Łukasz W. W efekcie rozprawy i wcześniejszego wręczenia poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. złotych, Kamerzysta został zwolniony z aresztu. Decyzją sądu dostał natomiast zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Decyzja ta nie jest prawomocna.Co więcej, pato-YouTuber usłyszał także kolejny zarzut, tym razem dotyczący pobicia mężczyzny. Chodzi o zdarzenie ze stycznia tego roku, które miało miejsce podczas nagrań jednego z materiałów na jego kanał. Po incydencie, 66-latek stracił przytomność. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie, a Kamerzyście grozi do trzech lat więzienia.

Przypomnijmy zatem, że Kamerzysta na wolność wychodzi po niemal pół roku przebywania w areszcie. Łukasz W. trafił do niego w kwietniu tego roku po głośnej aferze dotyczącej psychicznego znęcania się nad niepełnosprawnym chłopakiem w jednym ze swoich filmów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.